Manolo Cadenas: Gramy dobrze w obronie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Orlen Wisła Płock z turnieju o Puchar Prezesa MMTS Kwidzyn wrócił z kompletem punktów. Nafciarze rozegrali w sumie cztery mecze sparingowe, a każdy z nich zakończył się wygraną Wisły. Według trenera Manolo Cadenasa, jego drużyna zaliczyła dobry występ.

– Jestem bardzo zadowolony z przebiegu turnieju – powiedział hiszpański szkoleniowiec. – Wszyscy piłkarze włożyli maksymalne zaangażowanie oraz koncentrację, co przełożyło się na ich postawę na parkiecie. Nie zagraliśmy wybitnych zawodów, ale myślę, że wypadliśmy pozytywnie – dodał.

Cadenas komplementował obronę Wisły. Zdaniem trenera, dzięki dobrej postawie w defensywie Wisła przejęła wiele piłek, co zaowocowało licznymi kontrami. Słabiej wyglądał natomiast atak pozycyjny. – Zabrakło nieco zgrania i bardziej kolektywnej gry, ale to powinno przychodzić z każdym kolejnym meczem – uspokajał Cadenas. – Czekam również, aż do składu dołączą Ivan Milas i Paweł Paczkowski, bo turniej pokazał, że będziemy potrzebować tych zawodników.

Przypomnijmy: Turniej o Puchar Prezesa MMTS Kwidzyn był częścią procesu szkoleniowego Wisły. Wzięły w nim udział: ekipa gospodarzy oraz Orlen Wisła Płock, Nielba Wągrowiec, Wybrzeże Gdańsk oraz Gaz-System Pogoń Szczecin.

W piątek, 9 sierpnia Nafciarze pokonali piłkarzy z Gdańska 37:25 (20:10) oraz z Nielby Wągrowiec 24:36 (10:20). W sobotę podopieczni Manolo Cadenasa zmierzyli się z Gaz-Systemem Pogoń Szczecin – mecz zakończył się zwycięstwem 34:24 (17:11) – oraz z gospodarzami turnieju. Nafciarze pokonali drużynę z Kwidzynia 28:22 (12:9).

Od poniedziałku płocczanie wrócili do treningów w Orlen Arenie. Już w środę udadzą się do Niemiec, gdzie w czwartek rozegrają kolejny mecz kontrolny. Przeciwnikiem Wisły będzie ekipa S.C. Magdeburg. W sobotę przed Nafciarzami zmagania w turnieju w Ilsenburgu.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji