REKLAMA

Mamy dziecięcą orkiestrę symfoniczną w Płocku

REKLAMA

50 uczniów tworzy orkiestrę małych muzyków, która zadebiutowała 9 stycznia w Płocku. Czy rosną następcy „dużej” orkiestry symfonicznej?

W Płocku powstała największa w Polsce orkiestra symfoniczna, złożona z uczniów. Mogliśmy podziwiać debiutancki koncert grupy, która nosi nazwę: Orkiestra Symfoniczna Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Płocku. Tworzy ją aż 50 uczniów, w wieku od lat 10 do 13. Jak informują ich dumni opiekunowie artystyczni i jednocześnie nauczyciele tej szkoły – Adam Mieczykowski, Anna Gruszczyńska, Martyna Kocik, Dawid Daszkiewicz-Dąbrowski, Piotr Kelm i Grzegorz Dębski – młodzi wykonawcy wspólnie ćwiczą od czterech miesięcy.

Scena Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku gościła również dziecięcy chór ASBEEK i Zespół Wokalny, składający się z uczniów Wydziału Wokalnego Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku (obydwa pod opieką Andrzeja Sitka) oraz Orkiestrę Dętą, która działa przy PSM II stopnia.Koncert, który rozpoczął się 9 stycznia o godzinie 17, odbył się w ramach cyklu Płockie Wtorki Muzyczne. Na kolejny organizatorzy zapraszają za miesiąc, 13 lutego.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU