REKLAMA

Malutka Hania ma chore nerki. Potrzebuje pomocy

REKLAMA

Maleńka mieszkanka gminy Radzanowo od urodzenia zmaga się z chorobą nerek o podłożu genetycznym. Przeszła operację obustronnej nefroktomii (usunięcia nerek), obecnie czeka na przeszczep.

Hania, mała mieszkanka gminy Radzanowo, przyszła na świat 12 lutego 2019 roku i już w 3. dobie życia jej choroba dała o sobie znać.

PowiązaneTematy

– Po USG nerek przewieziono nas do CZD w Warszawie, gdzie nasza córeczka spędziła pełne 3 miesiące. To właśnie tam rozpoznano u niej schyłkową niewydolność nerek oraz wrodzony zespół nerczycowy o podłożu genetycznym. Już od pierwszych dni życia Hani rozpoczęto jej otrzewnowe dializowanie – piszą rodzice Hani.

W styczniu 2020 roku dziewczynka przeszła zagrażającą życiu uogólnioną infekcję całego organizmu, której przyczyny nie zdiagnozowano. Spędziła wówczas 9 dni pod respiratorem, a później miesiąc na dalszej obserwacji. W sierpniu tego samego roku przeszła operację obustronnej nefrektomii, czyli usunięcia nerek, w związku z ryzykiem nowotworów. Trzy miesiące później przeszła liczne konsultacje i badania kwalifikujące ją na listę do przeszczepu.

– Hania każdego dnia zmaga się z chorobą, jej skutkami i ograniczeniami. Dość późno, jak na swój wiek, zaczęła samodzielnie siedzieć i stawiać pierwsze kroki. Codziennie przez 12 godzin jest dializowana otrzewnowo i musi wtedy przebywać w zasięgu cyklera od dializ. Na jej dzieciństwo składają się ciągłe pobyty w szpitalu i specjalistycznych gabinetach… Pomimo tego, Hania jest bardzo radosnym i otwartym na ludzi dzieckiem. Czekamy więc z niecierpliwością na przeszczep, który odmieni życie naszej córeczki, a tym samym pozwoli jej na normalne funkcjonowanie – tłumaczą rodzice Hani.Niestety, leczenie dziewczynki wymaga nakładów finansowych, które przekraczają możliwości jej rodziny. Dlatego rodzice zwracają się z prośbą o finansowe wsparcie na zapewnienie Hani wszystkich niezbędnych warunków do tego, aby mogła jak najlepiej walczyć ze swoją chorobą.

– Każdy Państwa gest jest dla nas ogromnie ważny! – podkreślają wdzięczni rodzice Hani.

Wesprzeć finansowo leczenie Hani można na stronie sercedlamaluszka.pl.

Hania Kędzierska
Hania Kędzierska

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU