REKLAMA

Małachowianka zaprasza najlepszych informatyków

REKLAMA

Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Stanisława Małachowskiego po raz kolejny organizuje konkurs, w którym mogą wziąć udział najlepsi uczniowie szkół gimnazjalnych. II Konkurs Informatyczny „Malachoviacus Informaticus” zaplanowano na 21 marca.

Podobnie jak w roku ubiegłym, konkurs będzie organizowany w dwóch etapach. – Pierwszy, który odbędzie się 21 marca w Małachowiance, polega na tym, że każdy z uczestników będzie musiał samodzielnie wykonać trzy zadania, i to bez użycia komputera – mówi Cezary Obczyński, nauczyciel informatyki i matematyki płockiej Małachowianki. – Zadania te sprawdzają myślenie informatyczne ucznia i nie wymagają żadnej wiedzy ani umiejętności, wykraczających poza zakres materiału szkoły gimnazjalnej – zapewnia. Wyniki tego etapu poznamy do 4 kwietnia, będą opublikowane na stronie konkursu w dziale Ogłoszenia.

Kolejny etap odbędzie się 16 kwietnia, a wezmą w nim udział uczestnicy, którzy w pierwszej części zdobędą najlepsze wyniki. Uczniowie będą musieli rozwiązać kolejne trzy zadania pisemne, podobne do tych z pierwszego etapu, jednakże o podwyższonym poziomie trudności. – Rozwiązanie tych zadań wymagać będzie znajomości materiału, który zostanie opublikowany na stronie konkursu najpóźniej tydzień przed datą finału – wyjaśnia Cezary Obczyński.

Dla laureatów konkursu, podobnie jak w roku ubiegłym, przewidziano nagrody. Wszyscy uczestnicy otrzymają natomiast upominki od organizatorów.

Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać do 16 marca 2014 r. formularz zgłoszeniowy w formie elektronicznej na adres: zapisy@malachoviacusinformaticus.pl lub pocztą tradycyjną na adres:

Liceum Ogólnokształcące im. Marsz. St. Małachowskiego w Płocku
ul. Małachowskiego 1
09-400 Płock
Malachoviacus Informaticus.Formularz zgłoszeniowy, regulamin, szczegółowe zasady konkursu, dodatkowe informacje, pomocnicze materiały, przykładowe zadania oraz przydatne oprogramowanie zamieszczone są pod adresem malachoviacusinformaticus.pl.

Honorowy Patronat nad konkursem objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski oraz Starosta Płocki Mariusz Bieniek.

PetroNews jest patronem medialnym konkursu.

informaticus

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU