REKLAMA

Święta Wojna – zobaczcie film o walce Wisły z Vive [FILM]

REKLAMA

W sieci pojawił się już film dokumentalny Krzysztofa Bandycha o historii rywalizacji piłkarzy ręcznych z Płocka i Kielc. Pierwszy raz kibice mogli obejrzeć go 3 marca na kanale Canal+ Sport HD.

Termin „święta wojna” znany jest w Płocku wszystkim kibicom szczypiorniaka. Rywalizacja trwa już blisko ćwierć wieku nie tylko w sporcie, ale i wśród kibiców oraz klubów. Krzysztof Bandych nakręcił film o Świętej Wojnie, którą charakteryzuje niezwykła zaciętość meczów. Kilka słów o kulisach jego powstawania zdradził na łamach sprwislaplock.pl autor materiału Krzysztof Bandych.

– Rywalizacja klubów z Płocka i Kielc to jedna z najbardziej fascynujących historii w naszej piłce ręcznej, a ja miałem przyjemność oglądać ją z trybun – mówi Krzysztof Bandych. – Podziwiałem charakter Andrzeja Marszałka, hardość Radka Wasiaka, serce Michała Zołoteńki, spokój Rafała Bernackiego. To byli prawdziwi herosi, bo dokonywali rzeczy niemożliwych! Wszyscy znali się jak łyse konie, a mimo to każdy mecz był inny. Wisła potrafiła przegrać w finale Pucharu Polski dziesięcioma bramkami, by po kilku dniach wygrać taką samą różnicą! Tak się złożyło, że dziś kluby z Płocka i Kielc należą do europejskiej czołówki. Pokonały długą drogę, zmieniały się tak, jak zmieniała się Święta Wojna. To wspaniała historia wyjścia z małych hal w wielki świat. Po prostu musiałem się tym zająć. Chciałem porozmawiać z legendami obu klubów, zapytać o to, jak patrzą na tę rywalizację z perspektywy lat – mówi twórca filmu.Pełen wywiad z autorem można przeczytać TUTAJ, natomiast poniżej obejrzycie sam dokument.

Warto wspomnieć, że przy dostarczaniu materiałów do filmu wydatny wkład miała ekipa filmowców z Wisła TV, z Mariuszem Betlejewskim i Łukaszem Bieńkowskim. – To także dzięki nim udało nam się stworzyć 75-minutową, bogato ilustrowaną opowieść o Świętej Wojnie – przyznał Krzysztof Bandych.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU