Magda Femme z nową płytą [KONKURS]

REKLAMA

Miłość w kolorze retro i współczesna. Którą wybrać? Która jest lepsza, bardziej intensywna, więcej znaczy? A może żadna i każda jednocześnie? Pobawcie się z nami w takie dywagacje – do wygrania jest najnowsza płyta Magdy Femme „Retro Love”.

Na tę płytę fani piosenkarki czekali pięć lat. Co na niej znajdą? Dwie twarze wokalistki, która sama przyznaje, że jako zodiakalny Bliźniak ma różne oblicza. Być może właśnie dlatego na „Retro Love” odnajdziemy utwory zarówno w klimacie lat 40., jak i nowoczesne brzmienia z elementami hip-hopu. Łączy je tematyka – miłość.

PowiązaneTematy

Album jest przedziwną mieszanką dźwięków i emocji, których jednak słucha się z przyjemnością. „W taką noc pragnę znów poczuć smak twoich ust. Nie odchodź do niej. Właśnie w taką, taką noc…” – słowa wokalistki zapadają w pamięć wybijając rytm w stylistyce retro. Za chwilę słyszymy pewną siebie femme fatal: „Pobawmy się, kto kim w tej grze. I kto króliczkiem jest. Ofiarą tylko jedno z nas. Czy ty, czy może ja?”, by w „Oceanie łez” znów poznać wrażliwą stronę piosenkarki: „I tylko moich mokrych oczu żal. Już są jak oceany, sięgam nimi dna. Czy starczy życia by osuszyć choćby małą część…”.

Podobnie dwoistą naturę odczytujemy w nowszej części albumu, kiedy Magda Femme raz śpiewa: „Więc proszę wróć do domu. Nie każ czekać więcej”, a w innym podsumowuje: „Dlaczego mam – non stop odmawiać sobie? Przecież świat – świat należy do kobiet. Możesz więc sobie na mnie focha mieć, ale ja mam to gdzieś…”.

Produkcją części retro zajął się Adaś Drzewiecki, za nowsze utwory odpowiadał Chris Toffson, IVE oraz Goofer. Płytę promują single „W taką noc” oraz „Mam to gdzieś”, do której tekst napisał płocki wykonawca Syn Prezydenta. „Retro Love” to piąta płyta Magdy Femme.

Konkurs

Dla naszych czytelników mamy konkurs, w którym do wygrania jest najnowszy album Magdy Femme. Co zrobić, żeby go otrzymać?

Należy napisać na nasz adres: redakcja@petronews.pl krótką wypowiedź na temat: Jaką miłość wolisz – w kolorze retro czy nowoczesności?
Na Wasze wypowiedzi czekamy do 31 lipca. Najciekawszą wypowiedź nagrodzimy albumem „Retro Love” Magdy Femme.