REKLAMA

Łukasz Zagrobelny symfonicznie z płocką orkiestrą [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W Święto Niepodległości w sali koncertowej Szkoły Muzycznej wystąpił Łukasz Zagrobelny. Towarzyszyła mu Płocka Orkiestra Symfoniczna. Publiczność wysłuchała najpopularniejszych utworów wokalisty w nowej, symfonicznej oprawie.

Łukasz Zagrobelny jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów w kraju. Jego hity podśpiewywało większość Polaków. Piosenki „Życie na czekanie”, czy „Ja tu zostaję” utrzymywały się przez kilkanaście tygodni na radiowych listach przebojów. W poniedziałek, 11 listopada płocczanie wysłuchali ich na żywo w symfonicznej oprawie. W repertuarze znalazły się także takie piosenki, jak: „Nieprawda”, „Myśli warte słów”, „Jeszcze o nas”, czy „U mnie maj”.

PowiązaneTematy

Za dyrygenckim kokpitem stanął Tomasz Filipczak, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Katowickiej Akademii Muzycznej, który współpracował m.in. z warszawskim Teatrem Roma. Aktualnie współpracuje z Teatrem Buffo, a w latach 2008-2009 był kierownikiem muzycznym podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Tomasz Filipczak zajął się także opracowaniem piosenek Łukasza Zagrobelnego w wersji symfonicznej.Koncert 11 listopada zgromadził komplet publiczności w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej. Przed samym występem Płocka Orkiestra Symfoniczna otrzymała z rąk prezydenta Płocka prezent – nowy fagot, który kosztował blisko 100 tysięcy złotych.

Zobaczcie zdjęcia z koncertu!