Przekręt za 200 tysięcy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dwieście tysięcy złotych – to wielkość szkody, jaką ponieśli ludzie, oszukani przez sklepy internetowe. W sprawie, okrzykniętej największym w Polsce przekrętem internetowym ostatnich lat, przesłuchano ponad 12 tysięcy osób. Śledztwo prowadzi płocka prokuratura. 

To znana i głośna sprawa, która dotyczy sieci sklepów internetowych: pilkasklep.pl, 66procent.pl, 66prezent.pl i wciąż działającego retrobut.pl. Witryny te zajmowały się sprzedażą na pozór oryginalnych artykułów po niezwykle okazyjnych cenach. W asortymencie sklepów znalazły się najnowsze modele butów, aktualne sportowe kolekcje ubrań i akcesoriów. Produkty, opatrzone znanymi logotypami, często były o połowę tańsze niż w oficjalnej dystrybucji. Nie dziwi więc fakt ogromnego zainteresowania klientów, którzy dokonywali zakupu, przelewając uprzednio pieniądze na konto sprzedawcy. Niestety, pomimo zapłaty, produkty albo nie docierały do zamawiającego, albo też otrzymywał on jego tanią podróbkę.

– Cały czas zgłaszają się do nas nowe osoby pokrzywdzone. Obecnie przesłuchano już około 12 tysięcy osób, ale szacunki wskazują, że pokrzywdzonych będzie więcej – Iwona Śmigielska-Kowalska, rzeczniczka prasowa prokuratury okręgowej w Płocku

Postępowanie w tej sprawie prowadzi płocka prokuratura od 16 listopada 2012 roku. Zgromadzono setki tomów akt i przesłuchano ponad 12 tysięcy osób, które w sumie straciły około 200 tysięcy złotych. Na jakim etapie teraz znajduje się sprawa? Prokuratura zapewnia, finalny bilans strat z pewnością będzie jeszcze większy. – Cały czas zgłaszają się do nas nowe osoby pokrzywdzone – powiedziała Iwona Śmigielska-Kowalska, rzeczniczka prasowa prokuratury okręgowej w Płocku. – Obecnie przesłuchano już około 12 tysięcy osób, ale szacunki wskazują, że pokrzywdzonych będzie więcej – dodaje. Prokuratura nie wyklucza, że wśród oszukanych Polaków byli płocczanie, lecz biorąc pod uwagę liczbę pokrzywdzonych, ustalenie tego jest niezwykle trudne.

Płocka prokuratura okręgowa rozwiewa jednak plotki, według których to płocczanin był jednym ze sprawców. Winny cały czas jest poszukiwany, a prokuratura w Płocku ma wspomóc śledztwo. – Prokuratura w Płocku została wyznaczona do wspólnego śledztwa, obejmującego ujawnione na terenie całego kraju przypadki oszustwa na szkodę klientów, powiązanych ze sobą sklepów internetowych – wyjaśnia Śmigielska-Kowalska.  – Kwestie, dotyczące osób biorących udział w tych przestępstwach są oczywiście badane. Niestety, z uwagi na dobro postępowania nie mogę udzielić żadnych informacji w tym zakresie.

W sprawę zaangażowane są także firmy, których podrobione produkty były oferowane w sklepach internetowych oraz serwis Allegro, poprzez który  również sprzedawano podróbki.

Podziel się:

Brak komentarzy

  1. Ostro! Drugi Amber Gold ;) . Liczba osób poszkodowanych podobna, tylko kwoty mniejsze. A tak swą drogą czemu ten sklep działa nadal?

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji