REKLAMA

„Łowcy cieni” namierzyli przestępcę narkotykowego. Płocki sąd wydał za nim list gończy

REKLAMA

Grupa tzw. „łowców cieni” to policjanci CBŚP, którzy ustalają miejsca pobytu i zatrzymują kolejne osoby poszukiwane, dzięki współpracy ze służbami polskimi i zagranicznymi. Ich ostatnie sukcesy to zatrzymanie przestępców narkotykowych, w tym 35-letniego Daniela J. oraz poszukiwanego listem gończym wydanym przez Sąd Okręgowy w Płocku, Adama U.

W ramach współpracy międzynarodowej z Biurem Attache Spraw Wewnętrznych przy Ambasadzie Hiszpanii w Polsce oraz współpracy z Wydziałem Poszukiwań Jednostki do Walki z Przestępczością Zorganizowaną i Narkotykową – Seccion de Fujitios-UDYCO, członkowie „łowcy cieni” zatrzymali 35-letniego Daniela J.

– Pomimo, że mężczyzna pochodził z Pomorza, trop za nim prowadził na Śląsk i to właśnie tam wpadł. Ukrywał się na jednym z osiedli w Mysłowicach – wyjaśnia CBŚP.

Daniel J. był poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez hiszpańskie organy ścigania, w związku z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się wewnątrzwspólnotową dystrybucją środków odurzających w znacznych ilościach, o wartości co najmniej 106 tys. euro.Sukcesem zakończyła się również współpraca międzynarodowa, podjęta z policyjną jednostką poszukiwawczą FAST Niderlandy oraz punktem kontaktowym FAST Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji, dzięki której został zatrzymany 42-letni Adam U.

– Mężczyzna wpadł na terenie Niderlandów. Mazowszanin był ścigany od stycznia 2020 na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Okręgowy w Płocku za przestępstwa narkotykowe. Jednak wszystko wskazywało na to, że mężczyzna ukrywa się poza granicami kraju, dlatego w lipcu minionego roku wydano za nim Europejski Nakaz Aresztowania – informuje CBŚP.

Funkcjonariusze „łowców cieni” namierzyli Adama U., natomiast zatrzymały go służby niderlandzkie.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU