Lekcje z gwiazdami sportu. Płockie szkoły przeciwko zwolnieniom z WF-u

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W Płocku, z inicjatywy Orlenu, odbywają się niezwykłe lekcje w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej “STOP zwolnieniom z WF-u”. Zajęcia wychowania fizycznego prowadzą sportowcy sponsorowani przez koncern, mistrzowie olimpijscy, zdobywcy złotych medali na mistrzostwach świata i Europy.

Aktywność fizyczna dzieci w Polsce w ciągu ostatnich dwudziestu lat wyraźnie spadła. Polskie dzieci są też mniej aktywne, niż ich rówieśnicy z innych europejskich krajów – takie wnioski nasunęły się po lekturze raportu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Aby przywrócić chęć do ćwiczeń u młodzieży, zorganizowano ogólnopolską akcję społeczną „Stop zwolnieniom z WF-u”. W Płocku obejmuje ona swoim zasięgiem publiczne zespoły szkół – głównie podstawówki oraz gimnazja. Patronat nad akcją objęło miasto Płock oraz Minister Sportu i Turystyki.

Zwalczanie lenistwa wśród dzieci już się rozpoczęło. Dzisiaj w Szkole Podstawowej Nr 21 przy ul. Fryderyka Chopina 62, odbyły się lekcje z udziałem koszykarza, Macieja Raczyńskiego, który od 9 do 12 zamienił się w nauczyciela wychowania fizycznego.

W tym tygodniu specjalne zajęcia wychowania fizycznego z gwiazdami sportu w płockich szkołach odbędą się jeszcze w następujące dni:
– środa (4.03) – z udziałem siatkarza plażowego Macieja Rudola – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 22 im. Janusza Korczaka, ul. Czwartaków 6, w godzinach od 8.00 do 13.00.
– czwartek (5.03) – z udziałem szczypiornisty Kamila Syprzaka – Szkoła Podstawowa nr 16 im. Mikołaja Kopernika, ul. Piasta Kołodzieja 7 w godzinach od 12.00 do 15.30.
– piątek (6.03) – z udziałem szczypiornisty Adama Wiśniewskiego – Szkoła Podstawowa nr 6 im. Druha Wacława Milke ul. 1 Maja 11, 09-402 Płock od 10.00 do 15.00.

Podziel się:

4 komentarze

  1. Ty “czytam co widzę”. płacą ci za złośliwości w stosunku do ludzi? Albo jesteś pijany/a i pracujesz w jakiejś konkurencyjnej firmie albo po prostu musisz się leczyć. I to jak najszybciej.

  2. Czytam co widzę na

    Świetnie, że o tym piszecie. Nigdzie nikt jeszcze nic o tym nie napisał… Ale numer taki temat a tylko wy o tym wiecie? Brawo za dziennikarski nos !
    Reszta chyba śpi… Zajecia sa super Kamil w 16 robi furore Dzieciaki szaleja i jest ruch !
    Nawet muzyczna sie ruszyla, ha ha ha ha ha !

  3. W koncu jakas fajna akcja aby zmotywowac dzieciaki. Moja 11-letnia corka choruje na mukowiscydoze jak tylko jej stan sie pogarsza i nie moze cwiczyc na w-f i uczeszczac na sks-y mam kilkudziesiecio minutowa histerie a pozniej obraze na caly swiat:-) wychodzimy z zalozenia, ze sport to zdrowie i sama przyjemnosc:-)

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji