REKLAMA

Legenda Diabelskiego Kamienia [FILM]

REKLAMA

Od poniedziałku jest dostępny do obejrzenia online kolejny odcinek „Zakurzonych Legend”. W pierwszym poznaliśmy historię płockiej „Sobótki”. Tym razem przekonamy się, co kryje legenda o Diabelskim Kamieniu.

17 sierpnia swoją premierę miał kolejny spektakl lalkowy w ramach projektu „Zakurzone Legendy”. Po wizycie w Płocku nad Sobótką, przyszedł czas na wyprawę w Beskidy, do Krynicy-Zdrój.

Projekt realizuje Stowarzyszenie Człowiek Kultura. W ramach inicjatywy powstaną spektakle online o legendach z czterech stron Polski.

Styl przedstawień wzorowany jest na widowiskach lalkowych czeskich i słowackich wędrownych trup teatralnych z końca XIX i początku XX wieku. Przy opracowywaniu wizji spektakli zaczerpnięto również z popularnych w tamtych czasach domowych teatrzyków.

Poznajcie zakurzoną legendę o płockiej Sobótce [FILM]Kolejne przedstawienia zostaną opublikowane 21 września oraz 19 października.

Obsada:

  • Łukasz Jarzyński
  • Przemysław Jarzyński

Muzykę skomponował Marek Papaj, za scenariusz i reżyserię odpowiada Łukasz Jarzyński.

Spektakle online tłumaczone są na język migowy i dostępne bezpłatnie. Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU