Kuglarze wystąpią na koniec sierpnia

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Teatr Per Se organizuje drugą edycję imprezy Lato w Teatrze, czyli bezpłatnych warsztatów poświęconych pojęciom, związanych z teatrem. 

Tegoroczna edycja projektu nawiązuje do komedii dell’arte, klaunady, pantomimy czy teatru wędrownego. Jak sam tytuł projektu zdradza, “Podwórko Kuglarzy” ma na celu zapoznanie uczestników warsztatów z takimi technikami, jak wspomniane kuglarstwo, improwizacja, gra w masce czy gra lalką. Doświadczenie i wiedza teatralna będzie poszerzana pod okiem Joanny Stanowskiej, Mariusza Pogonowskiego czy Agnieszki Makowskiej.

Projekt jest zorganizowany w taki sposób, aby każdy, wkładając pracę w przygotowywanie spektaklu, rozwijał maksymalnie talenty w konkretnych podkategoriach pracy teatralnej. Teatr bowiem to nie tylko scena. Zanim odbędzie się przedstawienie, trzeba pomyśleć o oprawie muzycznej, scenografii czy promocji wydarzenia. Tajniki tych szczegółów poznają uczestnicy “Podwórkowych Kuglarzy”.

Finałem warsztatów będzie wystawienie i zaprezentowanie dwutygodniowej pracy uczestników mieszkańcom naszego miasta 29 i 30 sierpnia, w ramach festiwalu Rynek Sztuki na Starym Rynku.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji