REKLAMA

Kto ma plan na plAN? O (przed)wyborczej polemice słów kilka

REKLAMA

Nieoficjalna kampania wyborcza rozwija w Płocku skrzydła. Andrzej Nowakowski (PO) nie prowadzi kampanii, ale pisze o swoim planie na najbliższe lata dla Płocka. Jego wypowiedź na blogu punktuje radny Andrzej Aleksandrowicz, który ponownie będzie starał się o miejsce w płockiej radzie miasta.

Nie od dzisiaj wiadomo, że urzędujący prezydent ma dużo łatwiej podczas kampanii wyborczej. Nie musi bowiem tak naprawdę wydawać na nią pieniędzy – wystarczy, że będzie organizował konferencje prasowe na otwarcie każdego odcinka drogi czy ścieżki rowerowej, na spotkanie z dziennikarzami przyjedzie rowerem, a na wszystkich plakatach, billboardach czy banerach organizowanych w mieście wydarzeń będzie widniał z imienia i nazwiska, a nie jedynie jako prezydent Płocka. Przykład? Nawet w informacji prasowej to prezydent Andrzej Nowakowski podjął decyzję o uruchomieniu kurtyn wodnych, a nie prezydent Płocka…

Andrzej Nowakowski: Bulwary, stadion, jar Brzeźnicy…

Andrzej Nowakowski, Fot. Wiktor Pleczyński

Tę przewagę na starcie (a właściwie jeszcze przed startem kampanii), aktualny prezydent podkreśla na swoim blogu, gdzie przekonuje, iż: „Od ośmiu lat skutecznie rozwijam Płock. Konsekwentne działanie, lepsza komunikacja, ekologia i troska o zdrowie płocczan – to mój Plan dla Płocka”.

Pisze również o „wielu przedsięwzięciach” zrealizowanych i rozpoczęciu nowych, które „z naturalnych powodów w najbliższym czasie wymagają kontynuacji”. Zaznacza, że wytyczył także kierunki inwestowania, które „składać się będą z mniejszych zadań, ale również wymagać będą konsekwencji i kontynuacji”.

Jakie konkretne zadania znajdują się w planie obecnego prezydenta dla Płocka na najbliższe lata?

– Jest konsekwentna kontynuacja największych przedsięwzięć – przebudowa bulwarów (bo to, co się teraz dzieje to pierwszy etap prac) oraz budowa nowego stadionu dla Nafciarzy – pisze Andrzej Nowakowski.

Wymienia także przebudowę al. Kilińskiego, tzw. starej ul. Wyszogrodzkiej, ul. Tysiąclecia czy ul. Kolejowej, jak również budowę drugiej nitki ul. Wyszogrodzkiej czy „wielu ulic osiedlowych”.

Celem aktualnego prezydenta jest też zmiana w sposobie poruszania się po mieście, poprzez korzystanie z Komunikacji Miejskiej i rozbudowywanej sieci dróg rowerowych. Zapowiadane jest również zwiększenie liczby stacji roweru miejskiego.

W planach jest też budowa dwóch nowych przedszkoli i żłobka, a w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego poddanych termomodernizacji ma zostać ponad 30 obiektów użyteczności publicznej, głównie szkół.

– Przed nami decyzja o wprowadzeniu bonów żłobkowych, które częściowo będą rekompensować rodzicom koszty pobytu dziecka w żłobku niepublicznym – pisze Andrzej Nowakowski.

Czy w Płocku będą bony żłobkowe? „Wprowadzenie jest uzasadnione”

Nie brakuje podkreślenia konieczności troski o stan powietrza w Płocku. – Musimy zintensyfikować kontrolę jego jakości, sięgając po własne urządzenia kontrolne. Musimy myśleć o ekologii i rozwoju terenów zielonych. Dlatego czeka nas urządzenie m.in. nowego parku miejskiego na Międzytorzu. Powinniśmy także wykorzystywać istniejące tereny zielone i np. zagospodarować i udostępnić Jar Brzeźnicy – zaznacza na blogu obecny prezydent Płocka.Do tego planu dorzuca inwestycje w Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej, szczególnie w zakresie potrzeb seniorów. Na początek jednak uruchomiona ma zostać Karta Płocczanina, czyli lojalnościowy program dla płocczan i tych, którzy płacą w Płocku podatki. Ma ona zaoferować „szereg zniżek na początek w miejskich instytucjach”.

Andrzej Aleksandrowicz: To plan bez treści

Na obietnice prezydenta zareagował radny Andrzej Aleksandrowicz.

Andrzej Aleksandrowicz, Fot. Wiktor Pleczyński

– Od jakiegoś czasu dało się zauważyć na ulicach Płocka samochody z naklejką „PLAN”, która wyraźnie sugerowała, że Andrzej Nowakowski za chwilę coś nam przekaże. I stało się, prezydent zakomunikował Płocczanom na swoim blogu, co zamierza przez kolejne 5 lat robić, jeśli zostanie ponownie wybrany. Trzeba przyznać, że pan prezydent doszedł już prawie do perfekcji w tworzeniu treści bez treści, a cały PLAN można podsumować krótko: „z dużej chmury mały deszcz”. Czytając PLAN prezydenta Nowakowskiego na kolejne 5 lat ewentualnej jego prezydentury, odnosi się nieodparte wrażenie, że oferuje wszystko wszystkim i nic nikomu – przekonuje płocki radny.

Według Andrzeja Aleksandrowicza, tekst obecnego prezydenta Płocka nie wskazuje żadnych konkretnych, istotnych elementów, które „mogłyby potwierdzać jego sukcesy na poziomie wyższym, niż przeciętny zarządca majątku publicznego”.

Podobnie jak Wioletta Kulpa, kandydatka na prezydenta Płocka z jego partii, podkreśla brak troski Andrzeja Nowakowskiego o ilość płocczan, która nieprzerwanie spada w ciągu ostatnich ośmiu lat.

– Prezydent Nowakowski nie potrafi w żaden sposób zatrzymać tej niekorzystnej tendencji. Przyrost naturalny w latach urzędowania prezydenta Nowakowskiego zmienił się z dodatniego na ujemny, a liczba zgonów na 1000 mieszkańców przekroczyła 10 osób (po raz pierwszy od roku 1980) za kadencji prezydenta Nowakowskiego – pisze radny.

Jak tłumaczy, spada też liczba płocczan w wieku przedprodukcyjnym i produkcyjnym, a wzrasta w wieku poprodukcyjnym, co świadczy m.in. o tym, że brak jest realnej oferty w Płocku dla młodych ludzi. Zarzuca także brak połączenia drogowo-kolejowego z infrastrukturą krajową.

– Przez osiem lat rządów prezydenta Nowakowskiego nic się w tej materii nie zmieniło. Prezydent Nowakowski nie potrafił wykorzystać w tym temacie nawet 5 lat, kiedy rządziła w kraju jego opcja polityczna, Platforma Obywatelska. Dużo słyszeliśmy w tamtych czasach o kolei do Modlina, o trasie S10, a realnie nawet nie był w stanie doprowadzić do budowy prawdziwej obwodnicy Płocka, jak choćby w niedalekim Gostyninie, czy ostatnio w Gąbinie – wymienia Andrzej Aleksandrowicz.

Na poparcie swoich słów o niskiej wartości planu obecnego prezydenta na Płock, radny przytacza konkrety.

 1. Przebudowa bulwarów – w wyborach 2014 r. [Andrzej Nowakowski – przyp.red.] obiecywał: zagospodarowanie nabrzeża (bulwar spacerowy nad Wisłą ze ścieżką rowerową, miejscami parkingowymi, nowym portem jachtowym, ostrogą odsuwającą główny nurt rzeki od brzegu, budynkiem socjalnym z łazienkami oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego nad Sobótką). Nie zrealizował w pełni obietnicy z 2014 r. i obiecuje znowu to samo na kolejne 5 lat.
 2. Budowa nowego stadionu dla Nafciarzy – w wyborach 2014 r. obiecywał: modernizacja stadionu Wisły Płock. Nie zrealizował obietnicy z 2014 r. i obiecuje znowu to samo na kolejne 5 lat.
 3. Przebudowa al. Kilińskiego, tzw. starej Wyszogrodzkiej oraz Tysiąclecia – al. Kilińskiego i ul. Tysiąclecia zostaną przebudowane zapewne w 2019 r. Prezydent obiecuje na kolejne 5 lat inwestycje, które już i tak są w zaawansowanej fazie przygotowania do bezpośredniej realizacji. Co będzie robił przez kolejne 4 lata? Starą Wyszogrodzką?
 4. Kompleksowa przebudowa ul. Kolejowej – w kadencji 2014 -2018 co roku zapewniano o już bliskim rozpoczęciu prac, zabezpieczano środki w rocznych budżetach na ten cel i w efekcie przebudowa do dziś nie ruszyła. Teraz prezydent daje sobie kolejne 5 lat na tę inwestycję.
 5. Budowa drugiej nitki ul. Wyszogrodzkiej – w wyborach 2014 r. obiecywał: stworzenie drugiej nitki ulicy Wyszogrodzkiej – wylotu w kierunku Warszawy. Nie zrealizował obietnicy z 2014 r. i obiecuje znowu to samo na kolejne 5 lat.
 6. Rozbudowa sieci dróg rowerowych i zwiększenie liczby stacji roweru miejskiego – tu należy pana prezydenta pochwalić. W 2014 r. obiecywał magistralę rowerową przez centrum miasta i jest na ukończeniu. Koszmarne rozplanowanie prac budowlanych na głównych arteriach komunikacyjnych miasta w roku 2018 i spoczywanie na laurach przez trzy pierwsze lata obecnej kadencji pomińmy już milczeniem. Dalsza rozbudowa ścieżek i stacji mile widziana.
 7. Budowa dwóch nowych przedszkoli i jednego żłobka – w 2014 r. pan prezydent obiecywał też budowę dwóch przedszkoli (przy Kazimierza Wielkiego i na Międzytorzu). Wybudował jedno z nich. Gdzie poza tym te dwa przedszkola zostaną wybudowane? Czy jednym z nich będzie oczekiwane przez mieszkańców przedszkole nr 17 na Wielkiej Płycie?
 8. Wprowadzenie bonów żłobkowych – słuszne podchwycenie niedawnej propozycji jednego z radnych Klubu PiS. Szkoda tylko, że pan prezydent tak przywłaszcza bez podania autora, ale najważniejsze w sumie, żeby ten słuszny postulat z interpelacji został zrealizowany.
 9. Park miejski na Międzytorzu – parków osiedlowych nigdy za dużo, ale obietnica jednego w ciągu 5 kolejnych lat budzi duży niedosyt.
 10. Zagospodarowanie i udostępnienie Jaru Brzeźnicy – o zagospodarowaniu Jaru Brzeźnicy prezydent Nowakowski mówi co najmniej od 2012 r. i w 2018 r. nadal bez konkretów w PLANie. Teraz potrzebuje kolejnych 5 lat.
 11. Karta Płocczanina z nowoczesną aplikacją – pomysł karty miejskiej nie jest nowy. Popieram osobiście tę inicjatywę, ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Mają być na niej zakodowane dotychczasowe zniżki z Karty Seniora, Płockiej Karty Familijnej, może z Karty Komunikacji Miejskiej. Ale co nowego, co ponadto? Tego na razie nie wiemy, poza mglistymi sugestiami o zniżkach (w jakiej wysokości?) na miejską ofertę kulturalno-sportową.

Każdy z punktów Andrzej Aleksandrowicz podsumowuje: „Zaufacie mu ponownie?”. Stwierdza również, że z planu dla Płocka Andrzeja Nowakowskiego na kolejne 5 lat właściwie nic nie wynika.

– Pokazuje tylko kompletny brak strategicznej wizji rozwoju miasta u naszego obecnego włodarza. PLAN stanowi zlepek jedenastu oderwanych od siebie w większości punktów, w których dominują niezrealizowane przez 8 lat rządów prezydenta Nowakowskiego wcześniejsze obietnice. Zaufacie mu po raz kolejny? – podsumowuje płocki radny, dodając listę obietnic wyborczych prezydenta z 2014 r., których nie zrealizował w obecnej kadencji i o których nie wspomina też w planie na kolejnych 5 lat, m.in. rewitalizację Starego Miasta, budowę Centrum Nauki, tor motokrosowy, salę koncertową czy modernizację i odrestaurowanie budynku byłej Komendy Wojewódzkiej Policji przy ul. 1 Maja.

———————–
Wakacje powoli się kończą i w powietrzu „wisi” już zbliżający się termin wyborów. Sądząc po aktywności płockich polityków, możemy spodziewać się, iż ta kampania będzie bardzo intensywna. Przypomnijmy, że możliwe terminy wyborów to 21 lub 28 października albo 4 listopada. Specjaliści wykluczają jednak raczej tę środkową datę, ze względu na to, iż druga tura wyborów musiałaby wówczas wypaść 11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 16

 1. obserwator says:

  AN plANem sam skompromitował się! Tu powinien zrobić program wyborczy a pokazał, że nie wie co to plan dla miasta. Plan dla miasta to nie to samo co „plan lekcji”. Ech!

 2. regionalista says:

  Długo szukałem i co nieco znalazłem.
  Proszę zobaczyć DATĘ CZY COŚ SIĘ ZMIENIŁO NA LEPSZE.

  NIESTETY WSZYSCY KANDYDACI MILCZĄ NA TEN TEMAT A POLSKA ISTNIEJ DŁUŻEJ.

  ..OD KANDYDATÓW WSZELKIEJ MAŚCI….

  …………….Pytanie do Kandydatów czy powołają MKOPWiM

  Autor: 09.11.10, 20:42

  Czy wyjaśnią, co się stało z Miejscem Straceń powstańców styczniowych. Czy odkupią ten teren Pamięci Narodowej?

  Jak Zamierzają dbać o MPnarodowej w Płocku?

  Czy w Płocku przestaną likwidować MPNarodowej?

  Jakie plany ma Państwo Polskie do Pamięci Narodowej? Czy Kandydaci to wiedzą.

  Czy Pomnik Spalonych, Miejsce Męczeństwa, będzie dostępny dla społeczeństwa?

  Czy zamierzają podtrzymać polskie tradycje narodowe, polską tożsamość narodową?

  Ja zamierzają to uczynić w sytuacji przynależności Polski do Unii Europejskiej.

  Czy zamierzają utrzymać Kopiec Bratnia Mogiła?

  czy zamierzają zbudować dostęp do ww?

  Tyle jak a nic nie zrobione .Ba nawet nie zamierzają……ciepła woda rwanie włosów nawzajem a Polska zamieniona w Polin.

 3. regionalista says:

  KOMENTARZE (2)
  Dodaj komentarz
  wywieźćwywieźć19:54, 21.08.2018

  1 1

  tych darmozjadów na taczkach ! to są pasożyty!
  regionalistaregionalista21:22, 21.08.2018

  0 0

  Sztafaż nic więcej a rzeczywistość skrzeczy.

  Moje widzenie Stanu Płocka.

  Każda epoka ma swój porządek i ład, śpiewał Bułat Okudżawa. Jest on pochodną tradycji i dorobku naszych przodków. Żyjemy w pokoju, który uważamy za stan normalny. Jakże to inny świat 20 letnich młodzieńców obecnie i ich rówieśników w okresie zaborów. Walczyły i ginęły całe pokolenia, które nigdy nie zaznały smaku wolności. Są to naj częściej, zapomniane postaci, które nazywamy bohaterami, powtarzając książkowe hasła, często w pejoratywnym znaczeniu.
  Dziesiątki lat totalitaryzmu, negowało, najbliższe wartości BOGA, HONORU, OJCZYZNY. Negowanie potrzeby Sacrum, wyzwalało w słabych ludziach, niskie instynkty. Dało to negatywne wyniki. Zaspokajanie potrzeb materialnych, stało się celem nadrzędnym.
  Patriotyzm, poczucie honoru, często jest traktowane, jako szkodliwa utopia nieudaczników. Spustoszenie duchowe okresu socjalizmu, spowodowało wygaszanie tradycji Narodowej, poszanowania pamięci poległych za Polskę.
  Po zmianach ustrojowych, nie jest lepiej. Jest to za krótki okres czasu na zmiany wartości postaw. Obserwując poczynania władz, trudno się oprzeć gorzkiej refleksji. Miejsca Pamięci Narodowej, są po prostu wykorzystywane dla komercji.
  Trzeba przeczekać czas chaosu i zachłannego dorabiania się majątków, za cenę niszczenia tradycji narodowej. Niedoceniane wcześniej warstwy społeczne, zaspoko ją swoje poczucie dowartościowania i znikną, jak wszystkie struktury, które nie są zgodne z zasadami postępu duchowego w kierunku Sacrum.
  Moim zadaniem jest przekazanie często nieznanych dziejów, osób walczących o wol ną Polskę. Zmieniających Sposób Myślenia ludzi żyjących współcześnie, ciągnących za sobą całe rzesze nowatorów zmian, dla dobra ogólnego.
  Ci nieskażeni materializmem bohaterowie wydarzeń historycznych, najczęściej nie mieli łatwego życia osobistego, które schodziło na dalszy plan. Śledząc z oddalenia ich losy, należy stwierdzić, że życie mieli niedobre. Pełne cierpienia osobistego i wielopokoleniowego. Byli jednak pionierami postępu.
  Moje zadanie jest utrudnione konfliktem pokoleń. Nie uda się wygładzić luki, jaka powstała na skutek zacofania spowodowane go wyrwaniem naszego kraju z kręgu Narodów europejskich i ponowną rusyfikacją przez sowieckiego okupanta.
  Brak oddechu tradycji wyniesionej z domu rodzinnego, spowodował ukształtowanie ogółu społeczeństwa, niepotrzebującego, żadnych zasad przekazanych przez wielowiekową tradycję.
  Nie znając jej, nie mają potrzeby dokonywania zmian. Władający Polską, wmawiają nam, że musimy być Europejczykami. Opracowano system przekazywany przez środki masowego przekazu, ukazujący ?lepszą? formę zachowań Ludów Zjednoczonej Europy.
  Programy są przerywane reklamami w dowolnym momencie, przygotowując masy do wyrobienia oczekiwanego odruchu bezmyślności .
  Relatywizacji pojęć przekazywanych przez tradycję opartą na zasadach religii i humanizmu. To, co nie daje przyjemności, jest złe. Nic nie jest ważne.
  Na dany sygnał! Zostaw, co robisz i idź tam, gdzie ci wskaże my? Zamieniono Sacrum na Profanum.
  Tak ukształtowana społeczność jest w części decydentami w administracji, wydając decyzje bez patrzenia na skutki.
  W ten sposób niszczone są miejsca pamięci narodowej, niszczony jest dorobek kulturowy naszych przodków
  Jak również, niską świadomość potrzeby korzystania z nowoczesnych środków technicznych, przez młode pokolenie dla celów podnoszenia świadomości narodowej.
  Nic nie dzieje się bez przyczyny. Dziesiątki pokoleń odeszło już, przekazując żyjącym prośbę o ZACHOWANIE ICH W PAMIĘCI ZBIOROWEJ.
  Pozwoli przybliżyć następnym pokoleniom, formy zachowań ziemiaństwa polskiego, żyjącego w poszanowaniu tradycji zasad, BOGA ? HONORU ? OJCZYZNY.
  Ziemiaństwa, które dało z siebie najlepsze wartości tworząc klasę polskiej inteligencji, niosącej przesłanie służenia narodowi. Człowiek Honoru, stara się żyć dla dobra innych.
  Jest to czas tak odległy, że zamiarem moim, jest próba zachowania dla potomnych, najmniejszych choćby, zasobów kultury materialnej naszych przodków, z przesła niem do czasów, kiedy przychodzący po nas, będą wiedzieli, co uczynić z otrzymanym przekazem pamięci..
  Tradycja i Polskość, wierna Bogu ? Honorowi ? Ojczyźnie, jest JEDYNĄ wartością, zdolną uratować Polskę od CYWILIZACJI ŚMIERCI, kreowaną przez pokolenia, które nie potrzebują zachowania nieznanej sobie tradycji narodowej
  Od stuleci, Polacy żyli w zbiorowisku wielonarodowościowym.
  BAZA POLSKOŚCI – NIE TWIERDZA
  Nasza polska ziemia dała wielu godnych obywateli.
  Bóg każdemu z nas wyznaczył plan działania. Jakość żywota nam jest przynależna. Lecz posiadając wolną wolę możemy przetrwać niewolę. Lat setki przetrwały po świecie marzenia w żywotach. Miłość tętniła pragnieniem oddania, z potrzebą bycia kochanym. Nic się nie zmienia. Ponad trudem zrozumienia duszy bliźniego, moc osiąga pragnienie ciągłości, trwania rodziny.
  Pochyleni nad zasypaną mogiłą przodka, nieśmiertelni wolą przetrwania rodowej tradycji. Tu grzechu pychy nie ma. Starta cierpieniem poległych w boju i zamordowanych, zamieniona została w miłość duszy wnuka. Życie codzienne przygasza miłość, w trosce o byt. Nikt nie mówi o miłości do kraju, ubierając się i myjąc. Jest czas uśmiechu i zakochania. Jest czas obowiązku i beztroskiej zabawy. Życie zwyczajne. Lecz kiedy czas przyjdzie, staniemy znowu, jako kamienie rzucane na szaniec. Dla Ojczyzny, której nie trzeba było odkrywać na nowo, bo miłość do niej, to prawo naturalne, wtopione w krew rodową, bez możliwości oddzielenia tęsknoty do życia zwyczajnego, z bólem i radością.
  Miłość tak zespolona, przetrwa zawieruchę, dojrzewającego nadal społeczeństwa.
  Istnienie miasta wymaga przemyślanych ?decyzji dla? dobra mieszkańców.
  Jednak nie wszystko powinno być zmieniane, jeżeli stanowi zagrożenie dla trwałości istniejącego dorobku kultury materialnej Polski.
  Żal za traconą ojczyzną i zmaganie przodków z prześladowaniami Rosjan Niemców są
  niewspółmierne z współczesnymi.
  Utrata klasy inteligenckiej, poczyniła ?szkody w istnieniu Narodu.
  Polskość, tradycja, ?stała? się zacofaniem.? Jest to wypadkowa forma utraty tożsamości narodowej
  Od przeszło tysiąca lat, nie odeszliśmy od Europy. Mieliśmy władców Polski z naszej woli, pochodzących z innych krajów.
  Na przestrzeni wieków następowały koligacje rodów polskich z rodami europejskimi.
  Wiele z nich, osiadło w Polsce, polonizując się. Walczyli i ginęli za wolność Polski.
  Sztuczne zjednoczenie narodów, jakie niby nastąpiło w Unii europejskiej, nie uda się.
  Narody Europy są na różnym poziomie rozwoju duchowego. Jednak nie osiągnęły takiego, przy którym zanika pojęcie narodowości i zaczyna się porozumienie kreowane Duchem Świętym.
  Współczesny nam, poseł M.J., wygłosił w telewizji przekonanie o archaicznym wychowaniu Polaków w XIX .
  Poseł stwierdził, że istnienie Państwa Polskiego z Polakami, jako Suwerenami, jest pojęciem ograniczającym prawa mniejszości. ?
  Nie można dalej powielać przestarzałego wzorca z XIX wieku. Polska powinna istnieć, jako MULTIKULTI w Unii Europejskiej. ……..

  Jednak tego pojęcia, nie znano w opisywanym okresie. Wszak, na co dzień, Polacy zamieszkiwali z Rusinami, Ukraińcami, Ormianami, Żydami.

  Multikulti jw., od wieków. Jak w ludzkim tyglu. Źli i dobrzy. Bogaci i biedni.
  Ziemiaństwo polskie nie było monolitem, myślącym tylko o walce z wrogiem. Przez wieki wyrobiło niezmienną Zasadę. Żyć, jak komu pisane.

  Kiedy zajdzie POTRZEBA, należy rzucić wszystko i walczyć za Ojczyznę.

  W Płocku NIESTETY WSZYSTKO JEST ODWROTNIE.

  Istnieje Miasto Powiatu PŁOCK

  UM Płocka Z Prezydentem- RADA MIASTA PŁOCKA

  3 MIASTO FIKCYJNE , MNIEJSZOŚCI ŻYDOWSKIEJ – KTÓRE PRZEJĘŁO CAŁE ŻYCIE MIASTA.

  Przejęło I NADZORUJE WSZYSTKIE STRUKTURY MIEJSKIE I INSTYTUCJE, Z WŁASNYM WYDAWNICTWEM WYSOKNAKŁADOWYM?

  Przerażający twór . Praktycznie przejął Wszystko. Namaszcza na godnych i nie godnych. Poniża ludzi.

  Dowolne rządzenie jak w jakiejś Krainie OZ.

  Porażające przejmowanie majątku. Zmiana siedzib dowolna..

  W kolejnym przejętym budynku, wyrzucono szkołę??.zamontowali siebie.
  . Nadal brak odpowiedzi do czego był im potrzebny schron wojenny pod szkołą?
  ???
  Istnieje utrzymywanie i ochrona Grupy 8 antypolskiej struktury , niszczącej polskość i Polaków dbających o polskie tradycje narodowe.

  Istnieją w strukturze 3 Miasta postępki antysemityzmu; rozbiórka, niszczenie domów pożydowskich.

  Lansowanie i wydanie książek ideologii rasowej?.. Zatrzymywanie i nie archiwizowanie Losów Polaków płocczan.

  Brak Ochrony Miejsc Pamięci polskich Bohaterów. Niszczenie Miejsc Straceń Mogił.

  Cytat; Zaniechanie budowy linii tramwajowej co spowodowałoby udrożnienie komunikacyjne miasta,.. tu popieram Głos Godnego Płocczanina Andrzeja Aleksandrowicza, który powinien zostać PREZYDENTEM PŁOCKA.

  Żyjemy w okresie dekadencji i NISZCZENIA NARODU POLSKIEGO.

  Potomkowie Szeli idą swoim popędem i wolą upajania się hedonizmem .

  Widzimy wielką bierność ludności napływowej, zwolna przekształcającej się w płocczan .
  Jednak jest to długi proces w stosunku do krajów Zachodnich, opóźniony o 309 la?? wystarcza im ciepła woda i jedzenie.

  I tak pędzą autami przed siebie z 200 km ???????.dokąd? Do nikąd.
  Do zatraty siebie. Jeszcze jeden bezcelowy skok do przepaści??
  ?
  Podjąłem Obowiązek chronienia Pamięci Pokoleń, tworzących Naród Polski.
  Jednak Czas mój minął.

  Pora obudzić Duszę polskości w nowych Pokoleniach.

  Zawsze tak było.. kiedy my żyjemy??..POLSKI NARÓD.

  WIARA
  Jakże szybko płynie
  W Wiecznym wirowaniu – Nasze ŻYCIE.
  Ponad stosy ludzkich myśli,
  Ponad miłościwie wyciągnięte ręce,
  Unoszę czyste i gorące słowa;
  Kocham człowieka – Panie.
  Twoim Miłosierdziem.
  Ponad cierpieniem, wygaszone serce.

  Wiersz Z.D.

  Szlachetny Dobry Człowiek. Piewca Płocka, Ludzi , niezależnie od nacji pisał;

  KIEDYŚ LUDZIE Z SOBĄ ROZMAWIALI….

  21 sierpnia 2018r. Płock

 4. Andrzej says:

  Prezydentura Andrzeja Nowakowskiego jest bierna.
  Lista zarzutów:
  1. Brak strategii przyciągania nowych inwestorów do miasta Płocka,
  2. Zaniechanie budowy trzeciej przeprawy mostowej drogowo kolejowej wyprowadzającej ruch kolejowy i autocystern z Orlenu poza miasto Płock (obecnie transport kolejowy odbywa się przez centrum Płocka koleją),
  3. Brak podjęcia działań przez osiem lat prezydentury w celu skomunikowania Płocka z główna siecią dróg krajowych,
  4. Brak budowy dróg ewakuacyjnych na wypadek awarii w Orlenie,
  5. Zaniechanie budowy linii tramwajowej co spowodowałoby udrożnienie komunikacyjne miasta,
  6. Zła organizacja ruchu na skrzyżowaniach w mieście Płocku,
  7. Zły rozkład linii komunikacji miejskiej jak również stan autobusów komunikacji miejskiej 2/3 taboru bez klimatyzacji,
  8. Brak ulg w komunikacji miejskiej dla osób niepełnosprawnych skazanych na poruszanie się komunikacją miejską,
  9. Brak dostępu mieszkańców do specjalistycznej opieki zdrowotnej ( wykwalifikowana kadra medyczna),
  10. Gigantyczne zadłużenie miasta, nasze dzieci i wnuki będą to spłacać.
  11. Zakorkowanie miasta poprzez rozbudowę ulicy Łukasiewicza od cmentarza do ulicy Długiej.
  Trzeba to zmienić i zagłosować na osobę kompetentną, uczciwą mającą wizję rozwoju Miasta Płocka. Taką osobą jest Wioletta Kulpa.

 5. Tadzio says:

  Brawo panie Aleksandrowicz tak trzymać.Plan pana prezydenta tak jak jest nazwany i to co jest zrobione i jak jest robione powinien nazywać się Plan ewakuacji.Tak tak dobrze zostało to nazwane przez włodarza miasta „dziadostwo”robione jest w Płocku.Mieszkańcy nie dajmy się oszukać wystarczy już 8 lat kpin i obietnic bez pokrycia.

 6. Rocky 5 says:

  Fajnie się słucha i czyta skomlenie POpaprańcow zamiast narzekać do pracy się brać i robić coś dla Płocka. Niech się rozwija nasze miasto chociaż przez poparcie CPL koło Warszawy dużo moglibyśmy skorzystać jako miasto dużo więcej możliwości jeżeli chodzi o transport drogowy czy kolejowy. A wasze skomlenie zostanie zakończone 21.X

 7. Mike says:

  PiS owski skowyt słychać…A może by tak przedłużyć molo do Włocławka, linię tramwajową w Płocku zbudować… Przecież PiSowski prezydent tylko takie debilizmy wprowadzał

  • fakty says:

   Dzięki pisowskiemu prezydentowi mamy drugi most, orlen arenę, amfiteatr, a peowski prezydent z tak dużych inwestycji nawet stadionu nie potrafi zmodernizować, a drogę 3 km budował 8 lat.

 8. Mieszkąńcy Osiedla says:

  Niech pan Prezydent dopisze do swojego wyśmienitego planu PLAN parkingów na ul. Gałczyńskiego/Jaśminowa, jakie zrobił dla mieszkańców osiedla. Zastanawia nas jedno, czemu pan Nowakowski nie przecinał wstęgi na otwarcie być może czeka jak drugi będzie ukończony a mieszkańcy w dalszym ciągu po deszczu będą wsiadać do swoich Aut w kaloszach. Uważamy, iż takie miejsca parkingowe tz. „PARKING” w UE powinni brać plany od pana Prezydenta MP. Może niech pan zmieni z PLAN na PLAN UCIECZKI z Ratusza najwyższy czas.

 9. kaska says:

  nie ze wszystkim się zgadzam, ale z takiej dyskusji przynajmniej coś wynika, mam nadzieję że kampania będzie taka a nie jak zazwyczaj obrzucanie się błotem

 10. Maksio says:

  Dobry tekst panie Aleksandrowicz. Po komentarzach zwolenników prezydenta Nowakowskiego widać, że zabolało. Trafiony w 10.

 11. Czytelnik says:

  Panie Aleksandrowicz, staruj Pan w wyborach i zaproponuj lepszą zmianę dla Płocka niż Prezydent A. Nowakowski. nie na wszystko zawsze starczy funduszy, a wspomniana umieralność to raczej nie jest związana z działalnością Prezydenta, chyba że mohery dostają zawału na wiadomość że Andrzej nie ma przeciwnika który mógłby go pokonać

 12. mieszkaniec says:

  Ale wtopa z tym PLANEM …..

 13. Janek says:

  Chyba napisane zeby podlizac sie PiS

  • Karo says:

   Widzisz, autor napisał tylko 2 zdania na koniec o wakacjach. Cała reszta to Po i PiS. Ja wiem, że to dziwne jak czyta się inne gazety, ale zazwyczaj przedstawia się dwie strony, abym ja mógł wyciągnąć wnioski. Jak podoba mi się to co mówi Prezydent to na niego głosuje. Jak to co mówi drugi pan – nie głosuje. Obiektywizm.

 14. Xxx says:

  Dobrze napisane…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU