REKLAMA

Kryzys, kosmos i monitornig… Drugi czwartek social media w Płocku

REKLAMA

W klubie POOFA po raz drugi integrowali się ludzie z branży social media. Spotkania tego typu odbywają się już w 10 innych miastach Polski i przyciągają pracowników agencji social media, specjalistów od PR czy startupowców.

Klub POOFA 28 kwietnia po południu zdominowali ludzie nowych mediów, freelancerzy, specjaliści od PR, startupowcy, ale również ludzie, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki w social media.

PowiązaneTematy

– Płock to małe miasto, więc pojawiają się tu w zasadzie wszyscy zainteresowani tematyką social media. Mam sygnały, że nasza seria spotkań zaowocowała już bliskimi przyjaźniami, a nawet nową pracą – mówiła Małgorzata Gontarek, koordynator projektu i prowadząca spotkanie.

Kryzysy w social media wybuchają w weekendy

To tytuł fanpage pierwszej prelegentki, Moniki Czaplickiej, która radziła uczestnikom, jak radzić sobie z kryzysem, który spotyka marki w mediach społecznościowych. Niekiedy jeden zły komentarz może popsuć wizerunek całej firmy.

– Grunt to nie lekceważyć siły mediów społecznościowych. Przede wszystkim trzeba przyznać się do błędu i przeprosić – mówiła Monika.

Tak więc jeśli prowadzimy np. fanpage, to zdecydowanie powinniśmy odpowiadać na wszystkie komentarze, również te negatywne. Ludzie powinni czuć, że za stroną, marką czy firmą stoi żywy człowiek, który też ma prawo popełniać błędy.

Monitoring i kosmos…

Kolejna prelegentka, Jagoda Prętnicka-Markiewicz, przekonywała publiczność, że warto monitorować Internet w poszukiwaniu tego, co na temat danej marki mówią inni. Jest to szczególnie przydatne dla firm, przygotowujących kampanię reklamową.

– Możemy z łatwością sprawdzić, w jakich dniach, a nawet godzinach mówiono więcej o naszej firmie czy o naszym produkcie. Jeśli prowadzimy bloga, możemy np. sprawdzić nasz potencjał reklamowy – mówiła prelegentka.

Na zakończenie uczestnicy… odlecieli w kosmos z Piotrem Koskiem. Pochodzący z Płocka youtuber, prowadzący kanał Astrofaza, mówił o tajnikach video. Jego kanał popularno-naukowy o kosmosie ma już ponad 60 tys. subskrybentów.

– Jak stary jest wszechświat? Czy obcy istnieją naprawdę? Jak podróżować szybciej, niż światło? Co jest w środku czarnej dziury? O tych i innych ciekawostkach opowiadam co niedziela w moim programie – zachęcał do oglądania Piotr Kosek.