REKLAMA

Konkurs dla młodych talentów

REKLAMA

W tegorocznej, dziewiętnastej już edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Korczaka, odkryte zostaną kolejne młode talenty. O wyborze zadecyduje jury konkursu: Waldemar Smaszcz – historyk literatury, krytyk, tłumacz i eseista, Maciej Woźniak – poeta, krytyk muzyczny, felietonista oraz Artur Fryz – poeta i animator kultury, pomysłodawca i koordynator Festiwalu Złoty Środek Poezji w Kutnie.

Uczestnicy konkursu będą wyłonieni w wewnętrznych konkursach szkół podstawowych i gimnazjów. Każda szkoła może zaproponować 5 uczniów. Uczestnicy muszą nadesłać zestaw wierszy o dowolnej tematyce w 4 egzemplarzach w formie papierowej lub 1 egzemplarz na nośniku elektronicznym (płyta CD). Wszystkie powinny być opatrzone godłem (pseudonim lub symbol). Nadesłane wiersze nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach. W osobnej kopercie opatrzonej takim samym godłem jak prace, należy podać: nazwisko, imię, dokładny adres, telefon autora i ewentualnie adres e-mail.

Zestaw powinien zawierać od 3 do 5 wierszy. Na zestawie należy podać wiek uczestnika. Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 15 marca 2013 r.

Zwycięzcy konkursu będą nagrodzeni publikacją swoich wierszy w tomiku z cyklu Randka z Erato. Dodatkowo, uczestnicy tegorocznego, organizowanego jesienią Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej „Słowa po niebie płynące” włączą do repertuaru wybrany przez siebie wiersz z tomiku.REGULAMIN

Prace można nadsyłać na adres:

Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego
ul. Tumska 9a, 09 – 400 Płock
tel. 24 364 77 10/15, fax 24 364 77 12
http://mdk-plock.pl, dzialimprez@mdk-plock.pl.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU