Koncert świąteczno-noworoczny z tenorem

REKLAMA

Rada Mieszkańców Osiedla Dworcowa organizuje specjalny koncert świąteczno-noworoczny, w którym weźmie udział Andrzej Jurkiewicz – światowej sławy tenor.

Koncert odbędzie się 20 grudnia (sobota) o godz. 19 w Kościele Świętego Stanisława Kostki. Uświetni go światowej sławy tenor, Andrzej Jurkiewicz, z gościnnym udziałem jego żony.

PowiązaneTematy

Andrzej Marian Jurkiewicz jest solistą założonej w 1997 r. Polskiej Opery Kameralnej w Łodzi. Występował w Teatrze Wielkim w Łodzi (1981-87), Operze i Operetce Krakowskiej (1987-90), Operze Śląskiej w Bytomiu (1989-90). W latach 1990-97 był solistą Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, w latach 1995-2001 – Teatru Wielkiego w Łodzi. Koncertował na scenach operowych i filharmonicznych Polski, Belgii, Danii, Francji, Grecji, Holandii, Włoch, Luksemburga, Niemiec, Szwajcarii, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych, śpiewał również w Centralnym Zespole Wojska Polskiego. Jest laureatem Festiwalu Piosenki Polskiej w Jeleniej Górze, Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, a także Festiwalu Piosenki na Białorusi.