Kolejny sukces Wiktora

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dwunastolatek podbił gusta muzyczne jurorów V Włocławskich Spotkań Skrzypcowych, zdobywając w ten sposób, całkowicie zasłużenie, II nagrodę. To nie pierwszy sukces na koncie młodego płocczanina, który jest laureatem wielu konkursów krajowych i międzynarodowych.

W czwartek dotarła do nas dobra wiadomość. Otóż Wiktor Mieczykowski, młody skrzypek rodem z Płocka, zdobył II nagrodę podczas dwudniowych (15- 16 kwietnia) V Włocławskich Spotkań Skrzypcowych pt. “Miniatura Polska”. Odbywały się one w auli Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku.

Wiktor pokonał wielu wykonawców ze szkół muzycznych I stopnia, z ponad 30 polskich miast. Trzy grupy wiekowe młodych muzyków oceniało profesjonalne jury, pod przewodnictwem Antoniego Cofalika z Krakowa.

Młody skrzypek nie czuł się na scenie osamotniony, gdyż przy fortepianie towarzyszyła mu jego mama, Maria Mieczykowska, którą też wyróżniono nagrodą za akompaniament.

Wiktor Mieczykowski ma dopiero 12 lat, a już jest studentem Young Talent Class Conservatorium Maastricht w Holandii. Należy także do Lusławickiej Orkiestry Talentów oraz jest stypendystą fundacji Ingenium. Pracuje pod kierownictwem i czujnym okiem profesor Anny Rzymyszkiewicz oraz profesora Roberta Szredera z Holandii.

Niebawem, bo już 4 maja, utalentowany skrzypek wystąpi w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. A 16 maja weźmie udział w Koncercie Talentów, gdzie będzie mu towarzyszyła Płocka Orkiestra Symfoniczna.

Gratulujemy Wiktorowi i jego mamie Marii oraz życzymy dalszych sukcesów, które będą rozsławiały Płock nie tylko w Polsce, ale także na świecie.

[justified_image_grid ng_gallery=886]

 

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji