REKLAMA

Kolejny plac zabaw otwarty

REKLAMA

Najmłodsi mieszkańcy Płocka mają coraz więcej miejsc do zabawy. Powstał kolejny, nowoczesny plac zabaw w naszym mieście, i jednocześnie drugi, który wyposażony jest także w specjalną huśtawkę dla dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich. 

Plac, który powstał u zbiegu ulicy Batalionu Parasol z aleją Armii Krajowej, podobnie jak pozostałe wyremontowane lub całkiem nowe, pokryty jest nawierzchnią poliuretanową. Przylega do niego również boisko do gry w koszykówkę, siatkówkę i tenis ziemny, które zabezpieczono wysoką siatką i oświetlono. Można także korzystać z kolejnej siłowni pod chmurką.

Starsi płocczanie mogą wypocząć przy stołach do gry w szachy lub na ławeczkach z zadaszeniem przy fontannie. W specjalnej strefie znajdują się siedziska, na których można zrelaksować się z książką czy… gazetą PetroNews ;)Inwestycję dofinansował PKN Orlen. Ile pieniędzy dołożył koncern? – Mogę jedynie powiedzieć, że inwestycja kosztowała 1,8 mln, a w budżecie miasta było 1,2 mln – uśmiechał się prezydent Andrzej Nowakowski w trakcie otwarcia placu zabaw.

– Skwer na osiedlu Podolszyce Północ jest kolejną inwestycją rekreacyjną, której budowę wsparł PKN Orlen – mówi Arkadiusz Ciesielski z biura prasowego koncernu. – Dotychczas przy współpracy Urzędu Miasta i koncernu wybudowano w Płocku trzy nowoczesne place zabaw, skate park oraz stworzono teren rekreacyjny przy Orlen Arenie, gdzie usytuowane są urządzenia do street work outu, siłownia zewnętrzna oraz szachy plenerowe – dodaje.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU