REKLAMA

Kolędy z Vox Singers [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W piątkowy wieczór na pasażu pierwszego piętra CH Atrium Mosty odbył się koncert kolęd w wykonaniu zespołu Vox Singers, który specjalizuje się w utworach pop, jazz i gospel.

Występ odbył się 10 stycznia przed Galerią Sztuki Dzieci i Młodzieży POKiS. Chórem dyrygował Robert Majewski – wykładowca Instytutu Pedagogiki PWSZ w Płocku, działacz Koła Kodaly’owskiego przy Akademii Muzycznej w Warszawie, członek Płockiego Towarzystwa Muzycznego.

Vox Singers zadebiutowali wspólnym koncertem z Jerzym Zelnikiem i Haliną Łabonarską, podczas obchodów 868. rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Płocku i 109. jej rekonsekracji. Międzynarodowy debiut zespołu odbył się podczas Festiwalu Muzyki Adwentowej i Bożonarodzeniowej w Pradze na przełomie listopada i grudnia 2012 roku, gdzie zajął drugie miejsce w kategorii „chóry duże”, a Positive Vibrations okazali się najlepsi jako „chóry kameralne”. Kolejne zwycięstwa chór i kwartet odnieśli w lipcu 2013 podczas Europejskiej Olimpiady Chóralnej w Grazu (Austria), skąd przywieźli dwa złote medale. Dzięki tym sukcesom Vox Singers i Positive Vibrations nie tylko znaleźli się na liście najlepszych chórów świata w rankingu INTERKULTUR, ale również szybko pną się w górę.Positive Vibrations zajmuje obecnie 20. miejsce na TOP 50. najlepszych na świecie chórów śpiewających POP, JAZZ i GOSPEL. Jest najwyżej notowanym polskim zespołem w tej kategorii. Na TOP 1000. wszystkich chórów we wszystkich kategoriach Positive Vibrations zajmuje 131. miejsce na świecie, a Vox Singers – 444 (awans z 738. pozycji po ostatnim zwycięstwie w kategorii POP, podczas 1st European Choir Games – Graz 2013). Pod koniec 2013 roku ukazała się debiutancka płyta Vox Singers „Taka jest miłość.” Na krążku znalazły się aranżacje najsłynniejszych kompozycji Włodzimierza Korcza w tym „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Taka jest miłość”, czy „Przed nocą i mgłą” (ballada z serialu „07 zgłoś się”).

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU