ADVERTISEMENT

Kolarze wystartowali ze Starego Rynku [ZDJĘCIA]

ADVERTISEMENT

W sobotę popołudniu ze Starego Rynku w Płocku wystartował peleton 88 kolarzy, którzy wzięli udział w Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim o Puchar Ministra Obrony Narodowej. Zawodnicy pokonali trasę, która mierzyła blisko 180 kilometrów.

Jest to już 52. edycja wyścigu kolarskiego o puchar MON. Do 2003 roku odbywał się on w Warszawie, od dziesięciu lat jest jednak organizowany co roku w różnych częściach kraju. W Płocku zorganizowano go po raz trzeci z rzędu.

PowiązaneTematy

Peleton wyruszył ze Starego Rynku w Płocku o godz. 13 przy akompaniamencie Reprezentacyjnej Orkiestry Wojska Polskiego. Trasa wyścigu prowadziła z Płocka do Brudzenia Dużego, gdzie zawodnicy zrobili pięć okrążeń, następnie zawodnicy wjechali do Płocka i wokół starego miasta wykonali trzy okrążenia. W sumie trasa liczyła blisko 180 kilometrów. Wyścig zakończył się po godz. 17.

W wyścigu wystartowały trzy reprezentacje narodowe (Polski, Białorusi i Ukrainy), ekipy zagraniczne z Czech i Ukrainy oraz osiem najlepszych polskich zespołów. W sumie w zawodach brało udział ponad stu kolarzy.

Wyścig o Puchar MON jest jednym z najstarszych z kontynuowanych wyścigów kolarskich w Polsce. Tegoroczna edycja wyścigu organizowana była z okazji Święta Wojska Polskiego i rocznicy wojny polsko-bolszewickiej w 1920, której jedną z aren walk był Płock i okolice.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Ministra Obrony Narodowej wygrał po raz trzeci Bartłomiej Matysiak, zawodnik ekipy CCC Polsat Polkowice.