Klasyki i nowości podczas „Mercedesem po Wiśle”

REKLAMA

Płock ponownie opanowały auta, które przyjechały na ogólnopolski zlot dla właścicieli, posiadaczy i kolekcjonerów marki Mercedes. To już 14. edycja tej imprezy.

W ten weekend miłośnicy marki Mercedes mogli podziwiać auta, które na co dzień trudno dostrzec na płockich ulicach. Tegoroczna edycja Mercedesem po Wiśle odbywa się w tym roku pod hasłem: 50 lat AMG Driving Performance.

PowiązaneTematy

Do Płocka przyjechało niemal stu właścicieli i miłośników pojazdów z gwiazdą na masce. W sobotę uczestnicy zloty spotkali się w Hotelu Kawallo, skąd wczesnym popołudniem wyruszyli w kierunku Starego Rynku w Płocku. Trasa przejazdu biegła przez Studzieniec – (droga 575) i Dobrzyków, a następnie ulicami Kutnowską i Kolejową na osiedlu Radziwie. Stamtąd, mostem im. Legionów Piłsudskiego, kolumna aut przejechała Mostową, Rybaki, Kazimierza Wielkiego, aż na Stary Rynek w Płocku, gdzie odbyło się oficjalne otwarcie imprezy, prezentacja pojazdów i sesja zdjęciowa. Nie zabrakło też pokazu najnowszych modeli Mercedes-Benz, w tym tych z oznaczeniami AMG.

Tradycyjnie, mogliśmy obejrzeć przekrój zabytkowych i klasycznych Mercedesów, od lat 30. do 90. XX wieku. Wśród prezentowanych aut nie zabrakło też takich modeli jak: E 63 AMG 4Matic 5.8 V8, G63 AMG V8 czy C43 AMG Cabrio 3.0 V6.

Ale na Starym Rynku pojawiły się również zabytkowe samochody innych marek, w tym m.in. Porsche 928, Ford Mustang, Triumph Stag, Triumph Spitfire czy Toyota Celica II.

W niedzielę, 28 maja, odbędzie się okolicznościowa prezentacja 50 lat AMG Driving Performance oraz jazdy testowe nowymi modelami Mercedes- Benz.