Kilkadziesiąt tysięcy paczek papierosów bez akcyzy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Płocku zabezpieczyli 29 tysięcy paczek papierosów i 21 paczek tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Papierosy miały trafić na targowiska w Płocku i w powiecie płockim.

Funkcjonariusze od kilku dni prowadzili ustalenia w sprawie papierosów, które są sprzedawane na płockich targowiskach i nie posiadają polskich znaków akcyzy. Zebrane informacje pozwoliły wczoraj, około godz. 22 zatrzymać mężczyznę, który w garażu na jednym z płockich osiedli zorganizował magazyn. Przechowywał tam papierosy, które dostarczał na targowiska w Płocku i powiecie płockim.

Zatrzymany mężczyzna to 32-letni mieszkaniec Płocka, pochodzenia armeńskiego. Został zatrzymany w trakcie przygotowywania partii papierosów do wywiezienia z magazynu. Kompletnie nie spodziewał się zatrzymania i nie stawiał oporu.

W magazynie policjanci zabezpieczyli 29 tysięcy paczek papierosów oraz 21 paczek tytoniu o wadze około 0,5 kg każda. Wszystkie wyroby tytoniowe nie posiadały polskich znaków akcyzy. Jest to największa do tej pory ilość papierosów zabezpieczona przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, papierosy zostały zabezpieczone. Wartość celna zabezpieczonych wyrobów to około 300 tys. zł. Dzisiaj materiały w tej sprawie zostaną przekazane do Prokuratury w Płocku, która podejmie dalsze czynności w sprawie.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji