REKLAMA

Kierował kompletnie pijany i z zakazem. Zatrzymał go policjant po służbie

REKLAMA

W czasie wolnym od służby płocki policjant zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

Już kolejny raz policjanci z Komendy Miejskiej w Płocku udowodnili, że funkcjonariuszem jest się przez całą dobę. Każdy, kto zagraża bezpieczeństwu innych, musi zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli napotka na swojej drodze policjanta, nawet kiedy jest on w czasie wolnym od służby, poniesie za swój czyn odpowiedzialność.

Tym razem to policjant ze sztabu Komendy Miejskiej Policji w Płocku w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu.

– W minioną sobotę funkcjonariusz, podróżując autem w czasie wolnym od służby, zauważył w miejscowości Brochocin jak kierujący oplem jadący z przeciwnego kierunku jazdy, nagle zjeżdża do osi jezdni. Aby uniknąć zderzenia, policjant natychmiast zjechał na pobocze drogi. Kierujący oplem zatrzymał się. Kiedy policjant podbiegł do pojazdu, za kierownicą zobaczył kompletnie pijanego mężczyznę. Bez chwili zastanowienia funkcjonariusz wyciągnął kluczyki ze stacyjki pojazdu, aby uniemożliwić dalszą jazdę kierowcy. Mężczyzna podejmował próby, aby odjechać z miejsca jednak do czasu przyjazdu patrolu policji, funkcjonariusz skutecznie uniemożliwiał mu ucieczkę – relacjonuje mł. asp. Marta Lewandowska oficer prasowy KMP w Płocku.Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zbadali stan trzeźwości 48-letniego kierującego. Mężczyzna w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 48-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna już wkrótce za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

– Zachowanie naszego kolegi jest doskonałym przykładem, godnym naśladowania dla wszystkich obywateli. Gdyby nie czujność i natychmiastowa reakcja policjanta, na drodze mogłoby dojść do tragedii. Reagujmy, kiedy widzimy, że za kierownicą siedzi nietrzeźwy kierowca – zaznacza mł. asp. Marta Lewandowska.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Kierujacy says:

    Istny Chuck Norris… ja prdl kto to pisze…

  2. Rabarbar says:

    Czegoś nie rozumiem. Jeżeli policjant wyciągnął mu kluczyki z pojazdu to chyba nietrzeźwy miał drugi kluczyk ze sobą albo próbował swój samochód na „krótko” odpalić skoro jeszcze chciał odjechać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU