REKLAMA

Karolina potrzebuje pomocy. Kobieta walczy z endometriozą

REKLAMA
Karolina Żółtowska fot. pomagam.pl

Płocka społeczniczka Karolina potrzebuje pomocy. Kobieta cierpi na endometriozę i potrzebuje środków na leki i operacje.

Karolina Żółtowska to płocka społeczniczka, która wiele pomagała innym. Teraz sama potrzebuje pomocy. Zdiagnozowano u niej endometriozę. To nieuleczalna choroba, której leczenie wymaga kosztownych leków i skomplikowanych operacji.

PowiązaneTematy

– Żona choruje od 2017 roku. Miała operację na torbiel jajnika prawego z częściową resekcją jajnika. Już wtedy lekarze podczas pierwszej operacji pobrali jej wycinek i było podejrzenie endometrium, dostała leki i nic więcej. Nie pomogło. Wtedy też usłyszała duża ilość zrostów, pewnie po operacji wyrostka w 2004 roku. Druga operacja w 2018 i znowu na torbiel jajnika tylko, że teraz lewego i pobranie wycinka. Jest endometrium. Znowu dostała leki i nic nie pomogło. Chodziła długo do lekarza, ale zmiany były cały czas, w dodatku lekarz oznajmił, że się nie podejmie operacji, bo się boi ze względu na dużą ilość zrostów. Zrobiła sobie do 2021 roku przerwę, bo jej psychika ze szpitalami i lekarzami siadła. W 2021 chwycił ją ból i nagłe krwawienie. Wylądowała w szpitalu. Nic jej nie zrobili i wtedy się zawzięła z szukaniem prywatnego leczenia w Warszawie, które jest właśnie drogie. Lekarz jej dał na wszystkie konkretne badania. Dał też na rezonans i ten rezonans, choć bardzo drogi, ale dobrze wykonany pokazał wszystko. Zmiany torbielowate, zmiany DE na jelitach, wodniaki jajowodów, nowotwór Brennera, endometrioza zaawansowana IV stopnia, dużo zrostów. Wszystko opisane w wyniku rezonansu – opisuje Radosław Żółtowski, mąż Karoliny.

Do tego kobieta choruje na astmę oskrzelową, przewlekłe migrenowe bóle głowy, przewlekłe zapalenie żołądka i górnych dróg oddechowych, stany zwyrodnieniowe kręgosłupa oraz kolan, cukrzycę, dnę moczanową.

Karolina Żółtowska fot. pomagam.pl

Karolina nie może szybko chodzić, ani zbyt długo, bo krwawi, nie może się schylać i biegać ze względu na ból. Szybko się męczy, jest często słaba, ma wymioty, nudności, biegunki, często jest senna i doskwiera jej wiele innych dolegliwości.

– Ostatnio Karolina wylądowała w szpitalu z bólami podbrzusza i biegunkami na NFZ i ustalili, że jest to duży guz endometrialny, ale reszty nie widzieli już na USG ani na tomografie. Gdzie prywatnie, robiąc rezonans, wszystko jej pokazało, to co wyżej zostało napisane. Poszła po szpitalu prywatnie do lekarza. Udało się pójść w Płocku. Wyznaczony termin operacji to 8 sierpnia 2023. Udało się załatwić, że operacja będzie na NFZ. Dlatego też pieniądze ze zbiórki będą przeznaczone na prywatne wizyty lekarskie, zabiegi fizjoterapii, na leki. Są to kosztowne wydatki. Karoliny lekarz z Płocka przyjmuje tylko prywatnie – wyjaśnia mąż Karoliny.Endometrioza to choroba przewlekła, nieuleczalna, która stopniowo zamienia życie kobiet w piekło. Błona śluzowa macicy to endometrium. U zdrowych kobiet złuszcza się podczas miesiączki. U chorych zagnieżdża się w miejscach, w których nie powinno jej być: na jajnikach, w otrzewnej, układzie moczowym, jelitach, a nawet w mózgu czy płucach. Tam ciągle się rozrasta i przechodzi ten sam cykl, co endometrium w macicy. Rosnąc, powoduje stany zapalne, zrosty, torbiele, guzy, nacieki. Upośledza prawidłowe funkcjonowanie narządów, niszczy je i „skleja ze sobą” co powoduje ogromny ból.

Karolina Żółtowska fot. pomagam.pl

Leczenie endometriozy w Polsce nie jest refundowane. Operacje kosztują w prywatnych klinikach od 40 do 60 tys. zł.

– Te, które wykonuje się w państwowej placówce, nie są komplementarne, nie są usuwane wszystkie ogniska choroby i ona wraca w ciągu kilku miesięcy po operacji – zaznacza Radosław Żółtowski.

Aby wesprzeć walkę Karoliny z bezlitosną chorobą, wystarczy dokonać wpłaty na zbiórkę na portalu Pomagam.pl.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU