Karnety na orkiestrę wkrótce w sprzedaży

REKLAMA

PowiązaneTematy

Już od jutra, 28 sierpnia, rozpoczyna się sprzedaż karnetów Płockiej Orkiestry Symfonicznej, dzięki którym będzie można uczestniczyć w sześciu koncertach – od 13 września do 22 listopada br.

Karnet dostępny będzie w dwóch cenach: 200 zł za miejsca w części głównej (rzędy 1-13) oraz 170 zł za miejsca pod balkonem i na balkonie. Dzięki niemu, miłośnicy koncertów płockiej orkiestry będą mieli zagwarantowane stałe miejsce na sali, zaoszczędzą również minimum 20% w stosunku do ceny biletów kupowanych pojedynczo.

A co POS zaplanowała na 37. sezon artystyczny?

13 września – wspólnie z Piotrem Pławnerem, jednym z najwybitniejszych i najbardziej kreatywnych skrzypków swojej generacji, Płocka Orkiestra Symfoniczna wykona „Łańcuch II dialog na skrzypce i orkiestrę” Witolda Lutosławskiego. Ponadto w programie: „Fokstrot na orkiestrę” J. Adamsa oraz „I Symfonia op. 9” S. Barbera. Koncert poprowadzi maestro Mirosław Jacek Błaszczyk. Koncert ten jest trzecią odsłoną cyklu „Witold Lutosławski Patronem Płockiej Orkiestry Symfonicznej”, który został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Lutosławski 2013 – Promesa”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

4 października – „Melodie, które kocha świat”, czyli arie i duety z najsłynniejszych oper i operetek: G. Rossiniego, G. Verdiego, F. Lehara, E. Kalmana zaprezentują: sopranistka Ewelina Szybilska oraz tenor Łukasz Gaj wraz z Płocką Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Sławomira Chrzanowskiego, który tego wieczora wcieli się także w rolę prowadzącego.

6 października – na płockiej scenie wystąpi Nigel Kennedy – od ponad dwudziestu pięciu lat uznawany za jednego z najwspanialszych wirtuozów skrzypiec na świecie. Jego niezwykły talent i charyzma wniosły świeże spojrzenie na repertuar klasyczny i współczesny oraz sprawiły, że płyty Kennedy’ego są najlepiej sprzedającymi się nagraniami muzyki klasycznej wszech czasów. W ramach cyklu NIGEL KENNEDY IN RECITAL BACH & FATS WALLER objeżdża cały świat – jest to całkowicie akustyczny program opracowany z myślą o miejscach z naturalną akustyką. Pierwsza połowa programu składa się wyłącznie z utworów Jana Sebastiana Bacha, natomiast w drugiej części pojawiają się nowe aranżacje muzyki Fatsa Wallera – genialnego amerykańskiego pianisty jazzowego i kompozytora tworzącego w I połowie XX wieku. To właśnie ten repertuar urzekł publiczność podczas wyprzedanego do ostatniego miejsca koncertu z serii Proms w 2011 roku. W tej części koncertu Nigelowi towarzyszyć będą znakomici jazzmani – gitarzysta Rolf Bussalb, kontrabasista Yaron Stavi i perkusista Krzysztof Dziedzic.

25 października – „ALE Brasil!” to koncertowa fuzja dwóch niezwykłych osobowości: Doroty Miśkiewicz i Henryka Miśkiewicza. W programie piosenki z najnowszej płyty Doroty Miśkiewicz ALE oraz najpiękniejsze utwory muzyki pochodzenia latynoamerykańskiego na jazzowo w połączeniu z symfoniką, zaaranżowane przez mistrza nastroju, Henryka Miśkiewicza. Wśród orkiestrowo – jazzowych wykonań znajdą się utwory brazylijskich kompozytorów: Antonio Carlosa Jobima, Sergio Mendesa czy Miltona Nascimento. Zabrzmi także przebój Doroty Miśkiewicz „Suwalskie Bolero” oraz piosenka Marka Grechuty „Miłość”. Dorocie Miśkiewicz (śpiew) i Henrykowi Miśkiewiczowi (saksofon) towarzyszą: Tomasz Kałwak – instrumenty klawiszowe, Marek Napiórkowski – gitary, Robert Kubiszyn – kontrabas, gitara basowa, Robert Luty – perkusja, perkusjonalia oraz Płocka Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Wiesława Pieregorólki.

11 listopada – Łukasz Zagrobelny oraz płoccy symfonicy zaprezentują materiał z najnowszej płyty solisty „Symfonicznie”. Wokalista pracując nad materiałem do albumu sam wybrał utwory, sięgając zarówno po najbardziej popularne, jak i po takie, które nigdy nie były grane w radiu i rzadko na koncertach, ale jego zdaniem mogłyby zabłysnąć w nowej, symfonicznej oprawie. „Życie na czekanie”, „Nieprawda” (utwory z debiutanckiej płyty „Myśli warte słów”), „Jeszcze o nas”, „U mnie maj” oraz nagrodzona piosenka „Ja tu zostaję” to tylko część z nich. Opracowaniem piosenek zajął się Tomasz Filipczak, pianista, kompozytor i aranżer, znany m.in. ze współpracy z teatrami muzycznymi Roma i Studio Buffo.

22 listopada – koncert „Romantycznie i klasycznie” z kompozycjami Felixa Mendelssohn-Bartholdy’ego: Uwertura „Piękna Meluzyna” op. 32 oraz Koncert skrzypcowy e-moll op. 64. Do udziału w koncercie Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprosiła skrzypka, Piotra Jasiurkowskiego. Ponadto symfonicy pod batutą Jakuba Chrenowicza wykonają: IV Symfonia B-dur op. 60 Ludwiga van Beethoven’a.

Wszystkie koncerty karnetowe odbędą się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku, przy ul. Kolegialnej 23. Więcej informacji na temat repertuaru i karnetów można uzyskać w kasie biletowej POS, tel. 364 10 85 lub na stronie www.orkiestraplock.pl. Warto pospieszyć się z zakupem, ponieważ ilość karnetów jest ograniczona.