REKLAMA

Kaczyński zaprasza na płocki Festiwal Muzyczny

REKLAMA

W piątek rozpoczyna się Letni Festiwal Muzyczny. W jego ramach odbywają się koncerty symfoniczne, kameralne, oratoryjne, prezentowana jest muzyka jazzowa i popularna, głównie w zabytkowych częściach miasta. W ramach tegorocznej edycji odbędzie się pięć koncertów w okresie od 28 czerwca do 12 lipca, wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

Festiwal zostanie zainaugurowany 28 czerwca o godz. 20:00, na Starym Rynku w Płocku koncertem „Bogusław Kaczyński zaprasza…”. Płocka Orkiestra Symfoniczna wraz ze solistami: Małgorzatą Długosz (sopran), Dariuszem Stachurą (tenor) i Adamem Szerszeniem (baryton) wykona sławne arie i duety operetkowe, pieśni neapolitańskie oraz popularne szlagiery muzyki światowej.

Gospodarzem wieczoru będzie Bogusław Kaczyński, popularyzator muzyki w Polsce, teoretyk muzyki, ulubieniec publiczności, gwiazdor Telewizji Polskiej, zdobywca trzech „Wiktorów” i „Super Wiktora”, laureat trzech „Złotych Ekranów”, „Kawaler Orderu Uśmiechu”. Symfonikami zadyryguje Adam Klocek. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych koncert zostanie przeniesiony do Sali Koncertowej, ul. Kolegialna 23 i odbędzie się z godzinnym opóźnieniem.Kolejna propozycja to „Nowe Interpretacje” kompozycji Witolda Maliszewskiego oraz Fryderyka Chopina zaprezentowane przez wiolonczelistę Tomasz Strahla oraz Opium String Quartet w składzie: Agnieszka Marucha (I skrzypce), Anna Szalińska (II skrzypce), Magdalena Małecka (altówka) oraz Olga Łosakiewicz-Marcyniak (wiolonczela). Wykonanie utworów Witolda Maliszewskiego odbywa się i jest współfinansowane w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Nowe interpretacje”. Na to spotkanie tego samego dnia zaprasza Muzeum Mazowieckie przy ul. Tumskiej 8 o godz. 16:30.

Następne spotkania festiwalowe 5 i 7 lipca.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU