Już w sobotę Narodowy Dzień Sportu – także w Płocku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W najbliższą sobotę, 14 czerwca, w całej Polsce organizowana jest druga edycja Narodowego Dnia Sportu. Płock także weźmie w nim udział. – Chcemy bardzo intensywnie i aktywnie uczestniczyć w Narodowym Dniu Sportu – zapowiadał prezydent miasta, Andrzej Nowakowski, podczas konferencji prasowej. 

Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolski projekt, popularyzujący szeroko pojętą aktywność fizyczną. W jego ramach organizowane są bezpłatne wydarzenia sportowe i nieodpłatne treningi. Pierwsza edycja projektu odbyła się 26 października ubiegłego roku i objęła swym zasięgiem kilkaset miejscowości w całej Polsce. Z bezpłatnych zajęć skorzystało wówczas ponad 60 tysięcy osób.

W drugiej edycji ma być podobnie, a sportowych atrakcji – także w Płocku – z całą pewnością nie zabraknie. – Chcemy zaprosić wszystkich płocczan, chcących wziąć udział w tym wydarzeniu, by uczestniczyli w nim ze swoimi bliskimi – zapraszał Andrzej Nowakowski. – Dzień sportu to przede wszystkim święto dla całych rodzin – dodał.

W sobotę w Płocku odbędzie się m.in. Edukacyjny Piknik Rodzinny, w którego ramach odbędzie się gwiaździsty rajd rowerowy w Parku Północnym na Podolszycach. Tego samego dnia, nad Zalewem Sobótka, odbędzie się dziewiąta odsłona triathlonu o Puchar Prezydenta Płocka. – Będą to zawody niezwykle wymagające – wyznał Waldemar Gieres, prezes Płockiego Towarzystwa Triathlonu “Delta”. – Weźmie w nim udział czołówka polskiego triathlonu – zapewniał.

Na listę startową zapisali się m.in. Przemysław Szymanowski, jego brat Dominik Szymanowski czy Sebastian Dymek. Uczestnicy triathlonu, wzorem poprzednich lat, rywalizować będą na dystansie sprint. Równolegle do mistrzostw, odbędą się także zawody dla amatorów.

Po raz drugi na starcie zobaczymy też lekarzy. W ramach Międzynarodowego Dnia Sportu, w Płocku odbędą się bowiem drugie już Mistrzostwa Polski Lekarzy w Triathlonie. Ubiegłoroczne zawody ukończyło 235 zawodników, tym razem będzie ich jednak mniej. – W każdych mistrzostwach weźmie udział 150 osób – zdradził Gieres. – Na taką liczbę zawodników przygotowane są nasze szlaki – tłumaczył.

Wszystkie atrakcje i formularze, umożliwiające start w imprezach sportowych, dostępne są na stronie internetowej Narodowego Dnia Sportu. 

Ogólnopolskimi patronami Narodowego Dnia Sportu są Polski Komitet Olimpijski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, które jednocześnie współfinansuje cały projekt.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji