Jutrzenka spadła z ligi

Sobotnie popołudnie miało być dla MMKS Jutrzenki meczem, w którym to właśnie płocczanki odbudują swoje morale i zapewnią sobie utrzymanie w I lidze. Niestety, rzeczywistość była zupełnie inna. Tylko do 17. minuty Jutrzenka była w stanie grać na styku.

PowiązaneTematy

Spotkanie w hali SP16 w Płocku udanie rozpoczęły oba zespoły – wymiana szybkich akcji w ataku i mocnej gry w defensywie zwiastowało wielkie emocje. W 8. minucie, po dwóch trafieniach z rzędu Aleksandry Stasiak, płocczanki prowadziły 5:3. Jednak kolejne kilka minut należało do lublinianek, które zdobyły trzy bramki z rzędu i wyszły na prowadzenie. Takie próby przełamywania rywalek trwały aż do 17. minuty, w której to po bramce Marty Krysiak na tablicy wyników widniał remis – 8:8. Od tej pory na parkiecie zarysowała się przewaga UMCS-u Lublin, który ponownie zdobył kilka trafień z rzędu i zbudował pięć bramek przewagi – 8:13, jak się okazało, ten fragment meczu miał decydujące znaczenie… Jutrzenka próbowała zareagować na taki przebieg wydarzeń i chwilę później zbliżyła się na dwie bramki straty – 11:13, ale to jeden z niewielu zrywów płocczanek. Jeszcze przed przerwą lublinianki powiększyły prowadzenie do czterech trafień – 12:16.

Fani Jutrzenki liczyli na szybkie odrabianie strat i większą wolę walki. Walki nie zabrakło, ale samym charakterem nie da się grać w I lidze. Do 37. minuty wynik nie wyglądał najgorzej, ponieważ nadal utrzymywała się przewaga czterech goli UMCS-u. Wynik tego pojedynku był więc sprawą otwartą, ale chyba tylko dla kibiców z Płocka… Ekipa z Lublina kontrolowała przebieg wydarzeń i nie pozwalała rozkręcić się drużynie z naszego miasta. Każda kolejna próba poprawy wyniku gaszona była w zarodku. Gdy w 44. minucie Patrycja Szyszkowska zdobyła kolejną bramkę dla lublinianek, stało się jasne, że to Jutrzenka będzie musiała się pożegnać z I ligą. Osiem bramek straty i niewiele czasu do końca meczu, brak zagrożenia rzutem z drugiej linii — to wszystko nie pozwalało wierzyć w cud. Lublin grał swoje i spokojnie dowiózł pozytywny rezultat do końca meczu. Ostatecznie, Jutrzenka przegrała kolejny ligowy mecz i żegna się z I ligą piłki ręcznej kobiet…

Gratulujemy lubliniankom pozostania w I lidze. Natomiast zespołowi z Płocka współczujemy i jednocześnie trzymamy kciuki za lepszą przyszłość. Może czasami lepiej wykonać krok w tył, by potem zrobić dwa do przodu…

MMKS Jutrzenka Płock – AZS UMCS Lublin 24:31 (12:16)

Jutrzenka: Dobrowolska, Pietrzak – Pawłowska, Waszkiewicz 3, Mokrzka 2, Homonicka 2, Salamandra 3, Kwasiborska 2, Dudek, Stasiak 5, Jankowska, Krysiak 4, Rędzińska 3.

UMCS: Nóżka, Gruszecka – Zarzycka 10, Blaszka, Pękalska, Markowicz 5, Tatara 1, Jarosz, Charzyńska 5, Szyszkowska 1, Juć, Kucharczyk 3, Wojdyło, Wawrzonek, Lasek 6.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!