Jutro rocznica katastrofy smoleńskiej. Płocczanie pamiętają o Jolancie Szymanek-Deresz

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W czwartek, 10 kwietnia, o godzinie 17, przed tablicą pamiątkową Jolanty Szymanek-Deresz na Starym Rynku, odbędzie się spotkanie w rocznicę jej śmierci w katastrofie smoleńskiej. Pod dawnym biurem posłanki płocczanie będą mogli oddać cześć jej pamięci.

W sobotę, 10 kwietnia 2010 roku, miała miejsce jedna z największych polskich katastrof lotniczych. Przed lotniskiem Siewiernyj w Smoleńsku zginęło 96 osób, w tym: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP. Jedną z ofiar była posłanka z okręgu płockiego, Jolanta Szymanek-Deresz.

Już jutro, w rocznicę katastrofy smoleńskiej, przy dawnym biurze posłanki SLD na Starym Rynku odbędzie się spotkanie, podczas którego zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze. Uroczystość rozpocznie się punktualnie o godzinie 17.

Jolanta Szymanek-Deresz to była szefowa kancelarii Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego w latach 2000-2005, polityk, poseł na Sejm RP V i VI kadencji, gdzie pełniła funkcję zastępcy Przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych. 1 czerwca 2008 r. została wiceprzewodnicząca Sojuszu Lewicy Demokratycznej, odpowiedzialną za sprawy międzynarodowe – członkinią Prezydium Partii Europejskich Socjalistów z ramienia SLD.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji