REKLAMA

Jurkiewicz: Naszym celem jest mistrzostwo Polski

REKLAMA

Mariusz Jurkiewicz podpisał dwuletni kontrakt z Orlen Wisłą Płock. – Nie wsłuchiwałem się w inne oferty. Byłem zdecydowany na grę w Orlen Wiśle Płock – powiedział Jurkiewicz podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

– Wszystko stało się jasne. Mariusz Jurkiewicz będzie występował w Orlen Wiśle Płock – powiedział prezydent, Andrzej Nowakowski. – To już kolejna gwiazda, którą pozyskujemy do naszej drużyny. Klub rośnie w siłę. Mamy zawodników, z którymi z powodzeniem możemy walczyć w Lidze Mistrzów – zapewniał Nowakowski.

Ten 31-letni rozgrywający to wielokrotny reprezentant Polski, który po dziesięciu latach spędzonych w lidze hiszpańskiej, wraca do kraju. Jurkiewicz występował w Atletico Madryt, lecz po bankructwie tego utytułowanego klubu zaczął szukać nowego pracodawcy. Czemu wybór padł na Orlen Wisłę? Jak zdradził Jurkiewicz, oferta z Płocka najbardziej spełniała jego oczekiwania. – Rozmowy z płockim klubem prowadzone były od dłuższego czasu, a ja chciałem występować w barwach Wisły – zdradził Jurkiewicz. – Mój transfer blokował obowiązujący kontrakt z Atletico Madryt.

Jurkiewicz przyznał też, że duży wpływ na jego decyzję miała atmosfera w płockiej hali oraz osoba Manolo Cadenasa. Obecny na konferencji prasowej hiszpański szkoleniowiec nie ukrywał, że transfer byłego zawodnika Atletico Madryt do Wisły niezwykle go cieszy. – Mariusza znam od ponad dziesięciu lat. To świetny zawodnik, którego umiejętności ciągle rosną – powiedział Cadenas.To już czwarty transfer do wicemistrzów Polski tego lata. Wcześniej nowe kontrakty z Nafciarzami podpisali: Zbigniew Kwiatkowski, Marcin Lijewski i Adam Morawski. Czy w najbliższym czasie szykuje się kolejny? Tego nie wiadomo. Prezes SPR Orlen Wisły, Robert Raczkowski radzi uzbroić się w cierpliwość przypominając jednocześnie, że budżet Wisły jest zdecydowanie mniejszy od tego Vive Targi Kielce.

Przypomnijmy: Mariusz Jurkiewicz to czołowy polski piłkarz ręczny i wielokrotny reprezentant Polski. W swojej sportowej karierze w Polsce grał w Zagłębiu Lubin, w Hiszpanii występował w Ciudad Real (późniejsze Atletico Madryt), Portland San Antonio i JD Arrate. Ma na swoim koncie Superpuchar Hiszpanii, Puchar Króla i udział w finale Ligi Mistrzów w sezonie 2011/2012.  W reprezentacji Polski zadebiutował 1 listopada 2002 w meczu przeciwko Norwegii. W drugiej fazie Mistrzostw Europy 2008 zastąpił w składzie kontuzjowanego Rafała Kuptela. Uczestnik Mistrzostw Świata 2009, na których wraz z drużyną zdobył brązowy medal oraz Mistrzostw Europy 2010, gdzie reprezentacja Polski zajęła czwarte miejsce. W biało-czerwonych barwach rozegrał ponad 100 meczów.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU