Język ojczysty uczczony

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Kto ty jesteś? Polak mały”. Wszyscy dobrze znamy ten wiersz z przedszkolnych lat. To kultowy utwór poetycki, na którym wychowały się całe pokolenia Polaków. Wczoraj pod ratuszem zabrzmiał w wykonaniu dzieci.

Trudno byłoby dobrać lepszy wiersz, aby uczcić Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, którego obchody miały miejsce 21 lutego przed ratuszem. W treści autor zawiera miłość do ojczyzny, odwołanie do historii naszego naszego pięknego kraju oraz jego symboli. Dzieci wyrecytowały go idealnie.

Zebrani (choć nielicznie) mali i duzi płocczanie oprócz hejnału, mogli wysłuchać również legendy o Płocku oraz aktu lokacji miasta, czytanego piękną polszczyzną przez Henryka Jóźwiaka. Szkoda jedynie, że głos płockiego aktora odtworzony został z płyty, co było znacznie mniejszą atrakcją.

Wśród zgromadzonych przed ratuszem przeważały dzieci z płockich szkół, przedszkoli i świetlic miejskich. Nie zabrakło też osób starszych, które postanowiły inaczej spędzić południe w mieście. Organizatorem spotkania była Książnica Płocka.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji