REKLAMA

Język ojczysty uczczony

REKLAMA

„Kto ty jesteś? Polak mały”. Wszyscy dobrze znamy ten wiersz z przedszkolnych lat. To kultowy utwór poetycki, na którym wychowały się całe pokolenia Polaków. Wczoraj pod ratuszem zabrzmiał w wykonaniu dzieci.

PowiązaneTematy

Trudno byłoby dobrać lepszy wiersz, aby uczcić Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, którego obchody miały miejsce 21 lutego przed ratuszem. W treści autor zawiera miłość do ojczyzny, odwołanie do historii naszego naszego pięknego kraju oraz jego symboli. Dzieci wyrecytowały go idealnie.

Zebrani (choć nielicznie) mali i duzi płocczanie oprócz hejnału, mogli wysłuchać również legendy o Płocku oraz aktu lokacji miasta, czytanego piękną polszczyzną przez Henryka Jóźwiaka. Szkoda jedynie, że głos płockiego aktora odtworzony został z płyty, co było znacznie mniejszą atrakcją.Wśród zgromadzonych przed ratuszem przeważały dzieci z płockich szkół, przedszkoli i świetlic miejskich. Nie zabrakło też osób starszych, które postanowiły inaczej spędzić południe w mieście. Organizatorem spotkania była Książnica Płocka.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU