REKLAMA

Wystawa w tłusty czwartek

REKLAMA

Zmartwychwstanie Jezusa kojarzy się ze świętami Wielkiej Nocy. Tydzień poprzedzający ten cud, to czas zadumy dla chrześcijan. A dla wielu artystów rzeźbiarzy stanowi inspirację. Jej efekty w najbliższy czwartek będzie można oglądać na wystawie w Spichlerzu.

PowiązaneTematy

Twórczość artystów będzie można podziwiać w Muzeum Mazowieckim, w Spichlerzu przy ulicy Kazimierza Wielkiego 11 B, już od 27 lutego. Otwarcie wystawy odbędzie się o godzinie 12, wracając można więc kupić pączki na podwieczorek.

Motywem wiodącym ekspozycji pn. „Wielkanoc w kontekście zbawiania” jest historia człowieka i jego przeznaczenie, a inspiracją wydarzenia, poprzedzające Niedzielę Wielkanocną. Zwiedzający będą mogli zachwycać się różnymi dziełami sztuki, począwszy od wyrzeźbionego raju, przez grzech pierworodny, wygnanie z raju aż po śmierć i sąd ostateczny. Jednak kulminacyjnym punktem ekspozycji, która stanowi swoistą opowieść, będzie rola Chrystusa w historii zbawienia.Wystawa pochodzi ze zbiorów etnograficznych i prywatnych, będzie można ją podziwiać do 18 maja. Wstęp wolny.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU