Wisła wygrała na zakończenie zgrupowania

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Czołowy zespół zachodniej grupy II ligi – Rozwój Katowice, był dziś ostatnim rywalem piłkarzy nożnych Wisły Płock w czasie krótkiego zgrupowania w Kamieniu koło Rybnika na Śląsku. W drugim meczu podczas zgrupowania Nafciarze nieznacznie zwyciężyli.

Wisła od początku meczu miała sporą przewagę i już w pierwszych 10 minutach napastnik Marcin Krzywicki dwukrotnie – po doskonałych podaniach Krzysztofa Janusa i Jacka Góralskiego, był bliski zdobycia gola. W 18. minucie, po dośrodkowaniu Pawła Kaczmarka z rzutu rożnego, Piotr Wlazło ładnym strzałem głową z 8 metrów udokumentował przewagę Wisły, zdobywając pierwszego i, jak się okazało, jedynego gola w meczu.

W końcówce pierwszej połowy Nafciarze byli bardzo bliscy podwyższenia wyniku, po ładnych akcjach Fabiana Hiszpańskiego z Janusem i Kaczmarkiem oraz dośrodkowaniu Filipa Burkhardta, ale – tak jak we wcześniejszych sytuacjach – zabrakło nam wykończenia i potwierdzenia swojej wyższości i niezłej gry kolejnymi golami. Rywale ograniczyli się w pierwszej połowie do kilku strzałów z dystansu, ale pewnie w bramce Wisły spisywał się Seweryn Kiełpin.

Podopieczni Dietmara Brehmera, czyli Rozwój, w drugiej odsłonie zagrozili nam w zasadzie tylko dwukrotnie, ale duża nieskuteczność i pewna nonszalancja w grze naszego zespołu mogła skończyć się źle. W 50. minucie katowiczanie strzelali niecelnie z rzutu wolnego z 18 metrów, a tuż przed końcem Marko Radić przerwał niezwykle groźną akcję Rozwoju. Po tej sytuacji Wisła wyprowadziła jeszcze błyskawiczną kontrę, ale Łukasz Sekulski nie wykorzystał kolejnej doskonałej okazji i mecz zakończył się skromnym zwycięstwem pierwszoligowej Wisły.

Nafciarze od poniedziałku rozpoczną ostatni etap przygotowań do rundy wiosennej. W sobotę, 1 marca o godz. 13.30 Wisła na głównej płycie Stadionu im. Kazimierza Górskiego zagra z pierwszoligowym Stomilem Olsztyn, natomiast 8 marca o godz. 17 konfrontacją z liderem Górnikiem Łęczna podopieczni Marcina Kaczmarka wznowią rozgrywki pierwszoligowe po zimowej przerwie.

Rozwój Katowice – Wisła Płock 0:1 (0:1)
0:1 Piotr Wlazło 18.
Rozwój: Maciej Budka – Damian Mielnik, Przemysław Szymiński, Przemysław Gałecki, Przemysław Szkatuła – Szymon Kapias, Robert Mandrysz, Damian Gacki, Tadeusz Tyc, Adam Żak – Maciej Ropiejko.
Po przerwie wchodzili: Dawid Domański, Michał Gałecki, Robert Tkocz, Adrian Świerczyński, Rafał Wawrzyńczok, Maciej Wolny oraz zawodnik testowany.
Wisła: 87. Seweryn Kiełpin (60, 93. Daniel Szczepankiewicz) – 16. Fabian Hiszpański (60, 20. Cezary Stefańczyk), 23. Paweł Magdoń, 5. Bartłomiej Sielewski (60. 14. Marko Rardić), 24. Kamil Hempel (60, 26. Dawid Abramowicz) – 7. Krzysztof Janus (60. 13. Tomasz Grudzień), 4. Jacek Góralski, 18. Piotr Wlazło (60, 17. Damian Dombrowski), 25. Filip Burkhardt (60. 6. Albert Taar), 8. Paweł Kaczmarek (60. 22. Łukasz Kacprzycki) – 11. Marcin Krzywicki (60. 9. Łukasz Sekulski).

Piotr Mrówka

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji