Jeden z najpiękniejszych płockich zabytków potrzebuje pomocy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Katedra Mariawitów, wszystkim znane i widoczne z daleka trzy srebrzyste iglice i kopuła, górujące nad całym starym miastem, wymaga remontu. Mariawici organizują koncert kolęd, podczas którego będzie prowadzona zbiórka na renowację neogotyckiego zabytku.

28 stycznia 2018 roku o godzinie 15 odbędzie się ekumeniczny koncert kolęd w Świątyni Miłosierdzia i Miłości w Płocku, czyli katedrze Mariawitów. Podczas wydarzenia zbierane będą dobrowolne datki na rewitalizację świątyni. Wejście na koncert jest darmowe.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć między innymi wokal Agnieszki Gertner-Polak i Magdaleny Hudzieczek-Cieślar. Zaśpiewa również Chór Młodzieżowy Kościoła Starokatolickiego Mariawitów.

W okresie I wojny światowej w klasztorze przy kościele otwarto szpital, w którym pomoc nieśli zarówno bracia, jak i siostry zakonne. Podczas II wojny światowej Niemcy próbowali zamienić kościół w salę teatralną, ich plan się nie powiódł, jednak świątynia została ograbiona. W 1962 roku władze wpisały kompleks na listę zabytków.

Katedra Mariawicka bez tajemnic

Podziel się:

2 komentarze

  1. Czegoś tu nie rozumiem -jeśli to zabytek wpisany do rejestru dlaczego nie ma żadnej pomocy władz?
    niech mi ktoś to wytłumaczy bo naprawdę jakieś nieporozumienie tu jest -gdzie jest konserwator zabytków z tego miasta ? Proszę władze miasta zainteresować może ktoś zainterweniuje?
    znam ten obiekt -wiem jak wyglądał 30 lat temu -przepiękny , niepowtarzalny zabytek sakralny!Szkoda!

    • Oj tam. Biblioteka Zielńskich upada a prezydent toczy wojne z orlenem zamiast robić wszystko aby pozyskiwac kasę. W życiu nie widziałam człowieka który tak dzieli płocczan na niekorzyść miasta.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji