REKLAMA

Galeria przy Miodowej. Termin zakończenia jeszcze w tym roku

REKLAMA

Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej ogłosił przetarg na „Modernizację kompleksu lokali użytkowych przy ul. Miodowej 8 w Płocku”. Jest to tzw. galeria Miodowa, na którą składają się 3 budynki, a w nich 24 lokale o charakterze handlowo-usługowo-biurowym.

To najwyższa pora na renowację tego budynku, który został wybudowany około 1970 roku i zdecydowanie wymaga gruntownej modernizacji i rekonstrukcji, a także przystosowania do obecnie obowiązujących przepisów technicznych.

– W złym stanie technicznym są głównie elementy konstrukcyjne obiektu, takie jak: podesty, schody, murki oporowe, ściany zewnętrzne oraz stalowa stolarka okienna i drzwiowa – czytamy w opisie przedmiotu zamówienia.

Zakres przebudowy jest spory – wykonawca będzie musiał rozebrać istniejące podesty, schodki, murki oporowe, altankę śmietnikową i nawierzchnię na poziomie -1, a także wykonać słupy, schody, podesty, taras, murki oporowe, konstrukcję stalową pylonu reklamowego i opaski okalającej budynek na poziomie dachu, dobudować taras do lokalu gastronomicznego, dobudować pomieszczenia sanitarne, serwerownię, pochylnię dla osób niepełnosprawnych, zamontować windę.Projekt wykonany przez pracownię ABRYS

Wymieniona będzie także stolarka okienna i drzwiowa, ściany zewnętrzne zostaną docieplone, przebudowane zostaną również instalacje czy kanalizacja deszczowa. Projekt zakłada też przebudowanie schodów głównego wejścia od strony ulicy Miodowej, przebudowę parkingu i montaż nowej altanki śmietnikowej oraz ławek. Częściowo zostaną wycięte, a częściowo przesadzone drzewa i krzewy, wykonawca zapewni nasadzenia zastępcze.

Cała inwestycja ma zakończyć się do 15 listopada br. (czyli w okresie wyborów), w tym prace budowlane do 31 października. Jednak za podanie wcześniejszego terminu zakończenia inwestycji, wykonawca otrzyma w przetargu 20% całości punktacji.

Na składanie ofert potencjalni wykonawcy mają czas do 5 lutego br.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 5

 1. człowiek says:

  to są ludzie którzy pogubili się w życiu miasto powinno im pomóc.

 2. Danka says:

  Niech zgadnę, w tym roku i tuz przed wyborami? No niedziwne.

 3. mieszkaniec wiezowca 10 says:

  prosimy o czesciej kontrolowany wiezowiec tuz przy dolku bo bezdomni tam sie chowaja i zanieczyszczaja klatke,oraz wiaty przystankowe gdzie sa okupowane przez bezdomnych

  • płocczanin says:

   musimy reagować, ja takie rzeczy zgłaszam na policję bądź straż miejską! tylko wtedy może być jakakolwiek reakcja…

 4. Obywatel says:

  a kiedy miasto zrobi porządek z bezdomnymi, którzy przebywają na ul. Miodowej??!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU