REKLAMA

Zlikwidowano popularny skrót na Podolszycach. Uwaga na zakaz wjazdu.

REKLAMA

Wielu kierowców zostało niemile zaskoczonych, próbując sobie, jak co dzień, skrócić drogę jadąc z Podolszyc Północ w stronę miasta. Okazuje się, że nie można już przejeżdżać przez stację paliw, łączącą al. Armii Krajowej z ul. Wyszogrodzką.

Większość kierowców mieszkających na osiedlu Podolszyce będzie musiało zmienić swoje przyzwyczajenia. Od niedawna nie można już, jadąc do miasta, skrócić sobie drogi przejeżdżając przez stację paliw PKN ORLEN. Postawiono zakaz wjazdu od strony al. Armii Krajowej, tuż za rozjazdem kierującym albo do supermarketu, albo na stację. Dodatkowo, stoi w tym miejscu pachołek, ograniczający wjazd na stację.

fot. Wiktor Pleczyński

PKN ORLEN parę lat borykał się z problemem wzmożonego ruchu przez stację. Najpierw zamontowano „śpiących policjantów”, co owszem, spowolniło ruch, jednak kierowcy nadal intensywnie korzystali z tego skrótu. Teraz zdecydowano się na ostateczne rozwiązanie problemu, w związku z czym przy wjeździe na stację od strony parkingu supermarketu Lidl kierowcy zobaczą znak „zakaz wjazdu”.

– Jak wynika z obserwacji, w godzinach wzmożonego ruchu kierowcy, jadący al. Armii Krajowej skracali sobie drogę, przejeżdżając przez teren stacji do ul. Wyszogrodzkiej. Utrudniali tym samym bezpieczny wyjazd klientom spod dystrybutora, stwarzali także zagrożenie dla osób parkujących oraz korzystających z myjni – wyjaśnia Arkadiusz Ciesielski z biura prasowego PKN ORLEN.fot. Wiktor Pleczyński

Teraz, gdy zmieniono organizację ruchu, stacja ma dwa wjazdy dwukierunkowe – jeden od strony al. Armii Krajowej i jeden od strony ul. Wyszogrodzkiej oraz wyjazd w kierunku parkingu supermarketu Lidl.

Kierowców ostrzegamy, by nie jeździli na pamięć i nie próbowali skracać sobie tamtędy drogi. Z naszych obserwacji wynika, że zdarza się to nadal…

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 17

 1. Waw says:

  W sumie to może i dobrze na zmianę. Od dziś tankuje sie na Statoil czereśniaki.

 2. zynio says:

  Mieszkańcy Płocka zawsze mogą liczyć na PKN Orlen , to taka pomocna , rodzima firma . Tlen im dostarczy , jak sanatorium , najniższe ceny paliw i przyjazną stację na Podolszycach – żenada !!!

 3. Artek says:

  Nie wiem ilu z Was jeżdzi od strony kutna przez nowy most. Przed nowym mostem jest rondo i tuż przed rondem kiedyś były dwa pasy. Teraz zakreskowali lewy pas żebyś musiał stać w korku za ciężarówkami.
  Jeśli ktoś mi powie, że jest tam przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów to proszę mi uwierzyć lecz nigdy żadnego nie widziałem.

  • Głos rozsądku says:

   Masz rację Artek po h robili ten drugi pas skoro teraz i tak nim nie pojedziemy , w godzinach rannych robił sie korek a ten drugi pas bardzo go rozładowywał , teraz jest dupa … po co to było / jest ? Rowerzystów teraz nie ma ale będą latem – zobaczysz …tyle tylko czy zamalowanie tego pasa było konieczne ? Biorąc pod uwage inne ronda dojazd do nich jest z 2 pasów i też są przejścia …. Czemu tak zostało zrobione … może otrzymamy odpowiedz :) Kto wie :)

 4. Artur says:

  Wszystko to co władze i Orlen robią w Płocku – bezpośrednio uderza w Płocczan,w ich zdrowie i ich portfele, ceny paliw na stacjach, włączone o 2 w nocy sygnalizacje na skrzyżowaniach, obwodnice itd. Jechałem ostatnio dziecku po lekarstwo w nocy bo miało 40stopni gorączki, sygnalizacje w całym Płocku włączone, żółte kamerki działają, a ja godzinę straciłem ze Słupna, żeby lekarstwo kupić…. mijałem w sumie może 6 samochodów….prowincjonalny Inowrocław ma kompletną obwodnice od wielu miesięcy w formie autostrady wokół całego miasta, w Płocku prezydent otwiera 300 metrów obwodnicy 2 tygodnie przed wyborami i na billboardach wykleja, ze dotrzymał obietnicy…. Płock piękne miasto, ale toco robią władze i cały Orlen – śmiechu warte!!

  • mp says:

   Na zdjęciu widać też jednokierunkową przy myjni to też chyba nowość (do tej pory była jednokierunkowa ale w drugą stronę). To teraz wyjeżdżając z McDonalda na stacje (nakaz skrętu w prawo) dojedziemy tylko do wyjazdu dwukierunkowego (tego z nakazem skrętu w prawo w stronę wyszogrodzkiej) bo w lewo za myjnią nie można bo zrobili tam jednokierunkową. Chyba, że przecisną się pomiędzy dystrybutorami do wyjazdu przy lidlu gdzie można skręćić w lewo w Armii Krajowej (z wyjazdu dwukierunkowego można skręcić tylko w prawo w stronę Wyszogrodzkiej i ewentualnie przecinając niemal w poprzek ulicę do nawrotki. Raczej zamienił stryjek siekierkę na kijek. Może i na stacji będzie bezpieczniej przy parkingu ale na AK z wyjazdu dwukierunkowego do nawrotki już nie będzie bezpieczniej. Jak również pomiędzy dystrybutorami jak ktoś nie będzie chciał do nawrotki tylko do wyjazdu przy lidlu z maka będzie chciał dojechać. —- chyba wyszli na 0 z tym poprawianiem bezpieczeństwa na stacji – jedno naprawili drugie popsuli.

  • Piotrek says:

   A kto Ci kazał kupować/ budować dom na wsi. Trzeba było zamieszkać w centrum Płocka a nie narzekasz ze wszędzie daleko.

  • Adam says:

   Co oznacza żółte kamerki działają? Czy jesteś jednym z tych którzy ciagle na Janosik klikając fotoradar? Pomijam fakt ze jak rozpoznasz czy monitoring miejski dziala czy nie…
   A co takiego robi Orlen? Na swoim wlasnym terenie zaprowadzi porządek bo jak ktoś walnie stluczke to prezydent oskarży ich o ludobójstwo. Wcale im się nie dziwię. Andrzej zauważył po 8 latach kiedy w Orlenie przestali rządzić koledzy ze nie zajmują się produkcją szyszek i pluszaków a ropy i to rafineria co nigdy nie bd konkurencja dla Eco farmy kartofelkow i robi szum jak panienka na widok Bibera. Zalosnr

  • z Płocka says:

   Raczej masz rację, ale może w Słupnie rób zakupy i czepiaj się swoich władz ;-)

  • ddd says:

   przepowadz sie do slupna

 5. Bociek says:

  Nie masz racji frog bo nieraz mało dzwonią nie złapałem przez typów co pędzili skrótem. Potem byłbyś pierwszy ktory by wpisał ze Orlen nawet nie umie u siebie porządku utrzymać. Masz 8 lat prezydenta co nie umiał zrobić mądrzejszego wyjazdu z osiedla. Nad tym się zastanow

  • Podolak_Man says:

   Będzie się wjeżdżać za przystankiem i tranzytem przez stację ?

   • Niedzwiedz says:

    Albo koło myjni i przez dystrybutory :)

 6. Fr0g says:

  Orlen zawsze wychodzi naprzeciw Płocczanom.
  Tym razem naprzeciw wyszedł ze znakiemzakazu wjazdu.
  Motto: Stójcie w korkach, trujcie siebie i nie zapomnijcie u nas zatankować „w promocyjnej cenie… jedynej i niepowtarzalnej w PL”
  BTW. Wczoraj pod Częstochową tankowałem ON za 4,38… a jak na „zakazowej” stacji ?

  • Kierowca says:

   4,52

  • Adam says:

   Kto ci zabroni na inną jechać? Masz obowiązek tam kupować?
   Ja byłem ostatnio w Wiśle i hot dogi są 2 razy droższe niż na Orlenie. Nie kupiłem.
   A niby w Płocku galeria.

   • zynio says:

    Tankuj hot dogami z Orlenu do pełna i w trasę !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU