REKLAMA

Jechał pijany, spowodował kolizję i… odjechał. Policjanci znaleźli go w mieszkaniu

REKLAMA

Kara do dwóch lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami grozi 45-letniemu kierowcy, który wsiadł do pojazdu pijany i spowodował kolizję. Mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia, lecz został namierzony przez dzielnicowego z posterunku w Starej Białej.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 19 października wieczorem. Policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Stara Biała.

– Według relacji uczestnika zdarzenia, kierujący mercedesem podczas wymijania uderzył w naczepę samochodu ciężarowego. Kierujący Manem w rozmowie ze sprawcą kolizji, wyczuł od niego silną woń alkoholu. Kierowca mercedesa długo nie myśląc, wsiadł za kierownicę i jak gdyby nigdy nic, odjechał – informuje podkom. Marta Lewandowska, oficer prasowa płockiej policji.

Na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci z posterunku w Starej Białej.– Dzielnicowy, po wysłuchaniu relacji kierowcy ciężarowego Mana zaczął podejrzewać, kim może być sprawca kolizji. Szybko udał się pod adres zamieszkania podejrzewanego. Jego typowania okazały się trafne. Na terenie jednej z posesji w powiecie płockim, zaparkowany był mercedes z widocznymi uszkodzeniami pokolizyjnymi – wyjaśnia podkom. Marta Lewandowska.

W domu policjanci zastali kierowcę, który nawet nie próbował się usprawiedliwiać. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

45-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce usłyszy zarzuty – grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU