REKLAMA

Janusz Korwin-Mikke zjadł w Płocku śniadanie [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W środę rano kandydat na Prezydenta Polski, Janusz Korwin-Mikke, zorganizował konferencję prasową, podczas której zdradził dziennikarzom swoje plany, dotyczące naprawy obecnej sytuacji w kraju.

Janusz Korwin-Mikke podczas środowego śniadania prasowego odniósł się do ostatnich wydarzeń w Wielkiej Brytanii. – Przełamano tam kręgosłup socjalizmu – zachwalał decyzję rządu angielskiego podczas środowego spotkania. – W Wielkiej Brytanii emeryci mogą podejmować swoje pieniądze i wydawać je jak chcą. To jest cios w samo serce socjalizmu. Jeżeli inne kraje pójdą w tym kierunku, to w końcu zniszczymy tę hydrę, która dławi nasz kontynent – dodał.

PowiązaneTematy

Korwin-Mikke odniósł się także do ustawy o przedsiębiorczości. Posunięcie Bronisława Komorowskiego nazwał typową kiełbasą wyborczą i przewidział nawet przebieg pracy nad uchwałą. – Każdy doskonale wie, że to zostanie zgłoszone do parlamentu, popracują nad tym 2 miesiące, wybory prezydenckie się skończą i tyle. Pozostaje wierzyć, że parlament zechce to uchwalić, ale skoro to takie dobre, to czemu nie zrobili tego 4 lata temu. Samą ustawę witam z radością – dodał.

Kandydat na Prezydenta RP powoływał się na związek z naszym miastem. Jest on honorowym członkiem Towarzystwa Naukowego Płockiego i podczas naszej rozmowy wspominał artykuł, który pisał na temat historii chrześcijan. – Warto byłoby go jeszcze gdzieś wydrukować – rozmyślał. Popularny Korwin wizytę w Płocku zakończył złożeniem kwiatów przed pomnikiem nieznanego żołnierza.Korwin