Jak zginął Łukasz? Sprawa śmierci przy Słonecznej w TVP1 [FILM]

REKLAMA

Program „Alarm”, który wyemitowany został w TVP1 we wtorek, dotyczył m.in. śmierci 30-letniego mężczyzny, którego znaleziono pomalowanego na zielono. O tej kontrowersyjnej sprawie napisaliśmy jako pierwsi.

30 kwietnia w Płocku przy ul. Słonecznej znaleziono ciało mężczyzny, którego ktoś pomalował zieloną farbą. O tej sprawie napisaliśmy natychmiast po potwierdzeniu informacji otrzymanej od czytelnika.

2 maja rano otrzymaliśmy film z nagraniem, które zostało wykonane prawdopodobnie przed śmiercią 30-letniego Łukasza. Widać na nim, jak grupa osób stoi wokół nieprzytomnego mężczyzny, jeden z nich maluje go farbą do graffiti, wlewając ją do uszu, ust, na włosy…

PowiązaneTematy

Zmarłego przed śmiercią malowali farbą. Przekazano nam film

W programie „Alarm”, wyemitowanym w TVP1 we wtorek, 21 maja, dziennikarze rozmawiają m.in. z mamą i żoną zmarłego. Kobiety przyznają, że nie są w stanie przeżyć tego, w jaki sposób zginął Łukasz.

– Przyrzekłam synowi nad grobem, że tak tego nie zostawię – płacze w programie mama mężczyzny, która wbrew radom obejrzała film, zamieszczony w sieci przez sprawców. – Fakt, on był pijany, ale nie od upadku pękła mu wątroba – dodaje.

Prokurator rejonowy Norbert Pęcherzewski przyznaje, że film stanowi dowód kapitalny w sprawie oraz że przesłuchano wszystkie osoby, które brały udział w tym zdarzeniu, jak na razie w charakterze świadków. Nikomu nie postawiono jeszcze zarzutów. Prokuratura rozważa kwalifikację śledztwa w sprawie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym.

Dziennikarze w trakcie realizacji programu korzystali m.in. z materiałów przygotowanych przez PetroNews. Pełen materiał znajdziecie na stronie ALARMU TVP1.

Są wstępne wyniki sekcji zwłok mężczyzny znalezionego przy ul. Słonecznej