REKLAMA

Jak aktywnie spędzić piękny dzień wolny? Wziąć udział w regatach

REKLAMA

W minioną sobotę odbyły się Regaty o Puchar Prezesa PKN ORLEN. Podczas pięknej i gorącej aury rywalizowało ze sobą ponad trzydzieści załóg. Regaty jednocześnie były etapem ORLEN Olimpiady, w ramach której pracownicy koncernu rywalizują w różnych dyscyplinach sportowych.

16 czerwca w przystani Klubu Żeglarskiego „Petrochemia” w Płocku odbyła się inauguracja „Regat Żeglarskich o Puchar Prezesa PKN ORLEN”. Była to już 28. impreza z tego cyklu. Regaty zmieniały swoją nazwę zależnie od tego, jak w danym momencie nazywał się koncern, jednak idea od samego początku pozostaje niezmieniona.

Tegoroczne regaty były wyjątkowo trudne z punktu widzenia organizacyjnego. Z powodu remontu nabrzeża w Płocku, jeden z największych klubów w Płocku, „Morka” jest praktycznie wyłączony z pływania i uzbieranie 36 jachtów do rywalizacji można uznać za ogromny sukces. Jednostki startowały w pięciu różnych kategoriach i w każdej z nich zostały przewidziane nagrody. Co warte zauważenia, na regatach pojawiła się nawet jedna załoga z Czech.

Istniały również obawy o pogodę. Miało być pięknie i słonecznie, jednak problem mógł stanowić wiatr, który jest niezbędny do rywalizacji na żaglówkach. Na szczęście z biegiem czasu zaczęło wiać i nie było problemu z rozpoczęciem rywalizacji.– Bardzo się cieszymy, że te regaty się odbyły, to ożywia akwen. Jak się patrzy na pustą Wisłę, to jest po prostu żal. To jest królowa polskich rzek, tak niewykorzystana. Już nie mówię o wykorzystaniu przemysłowym, bo to, co pamiętamy tutaj ze Stanisławem Siedleckim, byłym prezesem POZŻ, ze swojej młodości, to nieustannie pływające statki transportowe i turystyczne – wymieniał komandor Cezary Czarnecki. – I „Chopena”, największa jednostka, która kursowała po Wiśle – dopowiedział Stanisław Siedlecki. – To wszystko zniknęło, niestety – opowiadał prezes klubu żeglarskiego „Petrochemia”.

Na części jachtów uczestniczących w regatach można było dostrzec czerwone wstążki. Był to znak, że te jednostki uczestniczą w ORLEN Olimpiadzie. W ramach inicjatywy organizowanej przez PKN ORLEN, można było rywalizować w biegu na 6 km, wyścigu rowerowym, pływaniu, żeglarstwie, kartingu, piłce nożnej, siatkówce halowej i koszykówce. Poza typowymi dyscyplinami, pojawiły się również te mniej oczywiste, jak szachy, tenis stołowy oraz badminton.

Podczas otwarcia regat uhonorowano również najstarszego członka klubu, który tego dnia obchodził swoje 80. urodziny.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU