REKLAMA

Gratka dla fanów fantastyki. Kolejny MiniCon w Płocku

REKLAMA

Już 12 kwietna w płockim Młodzieżowym Domu Kultury zostanie zorganizowana kolejna edycja mini konwentu dla fanów fantastyki, japońskiej mangi i gier planszowych – MiniCon. Organizatorzy zapewniają: będą ciekawe prelekcje, najlepsze gry planszowe i dużo dobrej zabawy.

Impreza ta zostanie zorganizowana w naszym mieście już po raz czwarty. Cykliczne spotkanie, którego pomysłodawcą jest Fundacja Nowy Płock, to wydarzenie przygotowane z myślą o fanach gier rpg, bitewnych, planszowych, karcianych, a także miłośnikach mangi, anime, fantastyki i prasłowiańszczyzny. MiniCon to impreza, która pozwala na integrację płockich fantastów oraz osób zainteresowanych ciekawą, alternatywną formą rozrywki.

Mini konwent na trwałe wpisał się w kalendarz płockich imprez lokalnych. W najnowszej, wiosennej odsłonie MiniCon-u, pojawią się zatem znane uczestnikom poprzednich edycji atrakcje, ale i nowinki. Organizatorzy przygotowali zestaw gier planszowych, ciekawe prelekcje, warsztaty i konkursy z nagrodami.

Ponadto, goście mini konwentu będą mogli spotkać się z twórcami internetowego filmu „Drużyna” („Fellowship The Movie”), a także z Drużyną Miecznika Miecława, która zapowiedziała niespodziankę przygotowaną z myślą o MiniConie. W programie imprezy przewidziano turniej szermierczy, zostaną też rozegrane eliminacje do Mistrzostw Polski „7 Cudów Świata”.

Zainteresowani będą mogli wziąć udział w prelekcji dla miłośników mangi i anime, którą poprowadzi Płocki Klub Mangi i Anime „ShiroIguru”. – Płock do niedawna nie miał takiego wydarzenia: z taką tematyką i tak cyklicznego – zapewniał Karol Drozdek, jeden z organizatorów. –  Ci, którzy już u nas gościli, wiedzą czego się spodziewać. Pozostali będą mieli szansę przekonać się sami – dodał.MiniCon odbędzie się w sobotę, 12 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury (ul. Tumska 9a). Impreza rozpocznie się o godzinie 9 i zakończy ok. 18. Wstęp wolny.

PetroNews jest patronem medialnym MiniConu.

Fot.: Archiwum organizatora

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU