REKLAMA

Gminy wokół Płocka mogą czuć się bezpiecznie

REKLAMA

Kilka dni temu zapadła decyzja, która pozwala okolicznym mieszkańcom płockich gmin czuć się bezpieczniej. Marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik oraz starosta płocki Mariusz Bieniek podpisali umowę, która zatwierdza powstanie systemu wczesnego ostrzegania mieszkańców przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami. W ich skład wchodzą chociażby powodzie, środki chemiczne, a także radiacyjne, związane z transportem materiałów niebezpiecznych.

System wczesnego ostrzegania obejmie okoliczne gminy Płocka, w tym: Bodzanów, Bulkowo, Małą Wieś, Nowy Duninów, Słupno, Starą Białą oraz Wyszogród. Powstanie tam w sumie 19 punktów alarmowych. Nowy system wczesnego ostrzegania ludności to głównie system komputerowy, który połączony z syrenami alarmowymi będzie instalowany w wybranych miejscach poszczególnych gmin.

Nowy system ostrzegawczy będzie uzupełniał się z już istniejącym, który został zainstalowany w dwóch gminach nadwiślańskich. Teraz cały powiat, zwłaszcza tam, gdzie te potencjalne zagrożenia są największe, będzie zabezpieczony kompleksowo. Jednym z najpoważniejszych potencjalnych zagrożeń na terenie powiatu nadal pozostaje zagrożenie powodziowe dla gmin położonych nad Wisłą i rozciągającym się tam Zbiornikiem Włocławskim.Projekt, o wartości ponad 470 tysięcy złotych otrzymał dofinansowanie w ramach nowej perspektywy unijnej w wysokości prawie 345 tysięcy złotych.

Miejmy nadzieję, że takie rozwiązanie zabezpieczy mieszkańców płockich gmin przed ewentualnym zagrożeniem i ostrzeże, gdy ono faktycznie się pojawi. Póki co, zarówno starosta płocki jak i marszałek woj. mazowieckiego są przekonani, że takie rozwiązanie jest idealne. Pozostaje nam tylko czekać na sfinalizowanie całego projektu i końcowy etap prac.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU