REKLAMA

Gimnazjaliści mieli dzisiaj pierwszy egzamin

REKLAMA

W poniedziałek o godzinie 9 gimnazjaliści rozpoczęli część humanistyczną swoich egzaminów. Zmierzyli się z historią, WOS-em oraz językiem polskim. Zapytaliśmy młodzież z płockiego gimnazjum nr 13 o wrażenia po egzaminie.

Punktualnie o godzinie 9 uczniowie klas trzecich gimnazjum rozpoczęli egzamin z historii i wiedzy o społeczeństwie. Pytania do tekstu o uchodźcach czy wojnie trzynastoletniej, rok wejścia Polski do Unii Europejskiej – to tylko niektóre pytania z historii i WOS-u.

– Trzeba było znać bardzo dużo dat, szczególnie tych dotyczących rozbiorów – mówili uczniowie.

Jak przyznają uczniowie, egzamin zarówno z historii i WOS-u, jak i z języka polskiego, nie był jednak trudny.O godzinie 11 młodzież zmierzyła się z językiem polskim. Charakterystyka bohatera literackiego, dla którego najważniejsza jest wolność – na taki temat gimnazjaliści napisali swoje wypracowania.

– Byliśmy trochę zaskoczeni tą charakterystyką. Podczas zajęć przeważnie pisaliśmy rozprawki i na to się nastawialiśmy podczas egzaminu – mówili lekko rozczarowani uczniowie.

Jutro przed gimnazjalistami kolejny sprawdzian. Zmierzą się z biologią, chemią, fizyką, geografią oraz matematyką. Pojutrze natomiast czeka ich test gimnazjalny z języka obcego.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU