REKLAMA

Płocka judoczka brązową medalistką Pucharu Polski Juniorów Młodszych

REKLAMA

Monika Olczyk, uczennica Zespołu Szkół Technicznych nr 70, wywalczyła brązowy medal Pucharu Polski. Zawody odbyły się 9-10 kwietnia w Pile. 

Judo
Fot. materiały prasowe

Zawodniczka UKS Sakura Judo Płock, pochodząca z Czermna (gm. Gąbin) była jedyną reprezentantką Płocka. Startując w kategorii wagowej do 52 kg, aby wywalczyć brąz, musiała stoczyć sześć walk.

Cztery z nich wygrała przed czasem, o jednym ze zwycięstw zadecydowali sędziowie. W małym finale pokonała wyżej notowaną rywalkę z Rybnika i tym samym zdobyła medal.

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Dzięki ostatnim sukcesom, Monika Olczyk awansowała na dziesiąte miejsce w rankingu Polskiego Związku Judo w swojej kategorii wagowej.Na zawodach w Pile płockie judo miało jeszcze jednego reprezentanta – sędziego międzynarodowego Stanisława Kacprzyckiego, który na Pucharze Polski pełnił funkcję zastępcy sędziego głównego turnieju. Sędzia Stanisław Kacprzycki jako pierwszy pogratulował trenerowi Krzysztofowi Masztakowskiemu oraz Monice Olczyk tak udanego występu.

– Monika Olczyk trenuje niespełna 3 lata i już jest w stanie wygrywać pojedynki z bardziej doświadczonymi zawodniczkami – stwierdził z dumą Krzysztof Masztakowski. – Warto wspomnieć, że płockie judo czekało 5 lat na medal z limitów do Mistrzostw Polski Juniorów młodszych – dodał.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU