REKLAMA

Galeria Miodowa otwarta. Jak teraz wygląda „dołek” i co można w nim znaleźć?

REKLAMA

Płocczanie, po paru tygodniach opóźnienia, doczekali się otwarcia Galerii Miodowa. Do wyremontowanego budynku wróciły sklepy, usługi oraz punkt obsługi mieszkańców miasta.

Z dwumiesięcznym opóźnieniem zakończyły się prace budowlane przy remoncie Galerii Miodowa. Obiekt zgodnie z dokumentami przetargowymi miał być otwarty na początku października, później termin przesunięto na 18 października. Przypomnijmy, że w zamian za o 4 tygodnie przyspieszony termin otwarcia i skrócenie gwarancji o ponad rok, spółka miejska MZGM zapłaciła dodatkowe blisko 500 tysięcy złotych.

Galeria Miodowa została otwarta nie tylko po terminie wymaganym przez urząd podczas przetargu (15 listopada), ale i po wszystkich wcześniejszych ustaleniach – dopiero 10 grudnia.

PowiązaneTematy

Miasto wpadło w „Dołek”

Podczas ceremonii otwarcia galerii do terminu oddania inwestycji odniósł się prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski.

– Dziękuję zarządowi, dziękuję radzie nadzorczej za bardzo sprawnie prowadzony remont. On miał pewien poślizg, ale to było związane z naprawdę trudną sytuacją w danym momencie na rynku inwestorskim, rynku pracy także. Ale dzisiaj cieszymy się zupełnie odnowionym, wyremontowanym, zrewitalizowanym budynkiem – stwierdził Andrzej Nowakowski.

W Galerii Miodowa po remoncie pojawiły się kamery i obiekt jest monitorowany, znalazła się też toaleta, defibrylator oraz parking dla klientów. Na otwarciu można było dowiedzieć się również, że większość lokali też już jest wynajęta, a Urząd Miasta uruchomił ponownie w tym miejscu punkt obsługi mieszkańców.

Podczas remontu popularny „dołek” został również przystosowany dla osób niepełnosprawnych poprzez wybudowanie odpowiednich ramp podjazdowych oraz zainstalowanie windy. Galerię poświęcił, zaproszony na uroczystość otwarcia proboszcz parafii św. Jadwigi, Stanisław Kaźmierczak.

Cała inwestycja kosztowała w sumie blisko 3,7 miliona zł.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama