REKLAMA

Miasto wpadło w „Dołek”

REKLAMA

Przetarg na budowę inwestycji pn. Galeria Miodowa był tak skonstruowany, że wygrała oferta droższa o blisko pół miliona złotych i z krótszą gwarancją. Wyróżnikiem tej oferty był krótszy czas realizacji remontu i to o cztery tygodnie. A jak jest w praktyce?

Zgodnie z dokumentami przetargowymi, remont tzw. Galerii Miodowa wykonywanej przez Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej powinien zakończyć się 15 listopada, w tym wymagany termin zakończenia robót budowlanych określono na 31 października br.

PowiązaneTematy

MZGM przeznaczył na tę inwestycję 3.243.510 zł brutto. W tej kwocie zmieściła się firma AM-FOR Arkadiusz Fortuna z siedzibą we Włocławku, która zaproponowała 3.185.700,00 zł oraz minimum 75 miesięcy gwarancji. Wykonawca zobowiązał się również do zakończenia przebudowy w wymaganym terminie 15 listopada br.

Drugą ofertę złożyła firma EURODOM Jarosław Dąbkowski, proponując 3.677.700,00 zł oraz 5 lat gwarancji. Jednak ta firma zaproponowała skrócenie terminu wykonania aż o 4 tygodnie. O dziwo, wygrała druga propozycja, co oznacza, że 28 dni szybszego wykonania remontu było warte blisko pół miliona złotych!Cztery tygodnie przed wymaganym terminem to 3 października. O tym jednak, że termin ten nie zostanie dotrzymany, wiadomo było już w czerwcu. To wówczas radny Michał Sosnowski uzyskał informację, że zakończenie prac remontowych wyznaczono na 18 października br. (czyli już ponad 2 tygodnie po pierwotnie podanym terminie). Jednocześnie MZGM zapewniał, że realizacja modernizacji przebiega zgodnie z zaplanowanym harmonogramem.

A jak wygląda teraz ta inwestycja? Można zobaczyć na naszych zdjęciach. Widać rusztowania, osoby pracujące na budowie i brak wielu elementów budynku. Jak na razie wykonawca nie zgłosił innego, niż 18 października terminu zakończenia prac.

Wygląda więc na to, że zapłaciliśmy blisko 500 tys. zł za to, żeby uzyskać krótszą gwarancję i wykonanie (jeśli termin zostanie dotrzymany) szybsze jedynie o dwa tygodnie, niż proponował drugi, tańszy oferent.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 5

 1. Anonim says:

  Kto podpisał umowę

 2. plockier says:

  To widzicie jak lekką ręką samorządzi Andrzej Nowakowski. Nikt przed nim tak nie doił Płocka. Ktokolwiek ma nad tym kontrolę? Normalny skandal. I tyle …

 3. Burger says:

  A czt umowa z wykonawcą zakłada kary w przypadku przekroczenia terminu?

 4. dede says:

  miasto starych ludzi i galerii

 5. Kamil says:

  Powinni oddać pół miliona i wydłużyć gwarancję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU