Fotograficzny spacer miłośników zdjęć

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Po raz pierwszy w Płocku udało się zorganizować Worldwide Photo Walk. Jak piszą organizatorzy, jest to część międzynarodowego, największego na świecie spaceru fotograficznego – święta absolutnie wszystkich miłośników fotografii. Wśród miast, biorących udział można wymienić Dubaj, Bangkok, Nowy Jork, Moskwa, Paryż, Las Vegas, Lagos, Kingston, Kair oraz… Płock! Blisko 1500 miast z najodleglejszych zakątków świata, ponad 23 000 zapowiedzianych uczestników spacerów, a to jeszcze nie koniec.

Inicjatorem akcji jest Scott Kelby, znany w blogosferze amerykański fotograf, autor wielokrotnie nagradzanych ponad 30 publikacji o tematyce fotograficznej i informatycznej, “dyrektor szkoleniowy seminarium Adobe Photoshop Seminar Tour, jeden z najlepszych instruktorów tego programu w Ameryce” (helion.pl).

O co chodzi w tym wydarzeniu? W sobotę, 13 października 2012 na całym świecie tysiące miłośników fotografii wyjdzie wspólnie na ulice swoich miast, spacerując ustaloną wcześniej trasą, by razem fotografować, poznawać się, integrować i wymieniać fotograficznymi mniejszymi i większymi doświadczeniami, bez względu na rodzaj posiadanego sprzętu, który nie ma tu absolutnie żadnego znaczenia. Osoby które chciałyby dopiero zacząć fotografować, fotoamatorzy, zawodowcy, bez względu na wiek i stopień zaawansowania – wszyscy są mile widziani, zarówno z aparatami kompaktowymi, lustrzankami czy nawet telefonami komórkowymi.

Spacer będzie trwał ok. 2 godziny (od godz. 15), a na jego zakończenie grupa uda się do wcześniej ustalonego miejsca (kawiarni, restauracji, pubu) gdzie będzie można obejrzeć wykonane zdjęcia i porozmawiać o wydarzeniach minionego pleneru.

Udział w spacerze jest bezpłatny, jedynym limitem jest tu ograniczenie do 50 osób, zarejestrowanych na jednym spacerze. Rejestracji można dokonać na PROFILU Worldwide Photo Walk.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji