REKLAMA

Firma zrezygnowała z najmu lokali na nabrzeżu. Dlaczego?

REKLAMA

Opóźni się otwarcie lokali gastronomicznych (a więc i toalety publicznej) na płockim nabrzeżu. Firma WASKOP, która wygrała licytację, zrezygnowała z najmu. Agencja Rewitalizacji Starówki ogłosiła więc kolejny przetarg.

Jak informowaliśmy, przetarg ustny na najem lokali zakończył się zwycięstwem firmy WASKOP, należącej do Elżbiety Wasek. Przebiła ona pozostałych pięciu chętnych, oferując kwotę 48 zł za mkw. Tym samym miała podpisać umowę do 31 marca 2022.

Zaraz po ogłoszeniu tej informacji, zapytaliśmy w firmie WASKOP o to, co najemca zamierza serwować na nabrzeżu. Łukasz Wasek, dyrektor ds. finansowych firmy, prosił wówczas o kilka dni na „zorientowanie się w sytuacji”. Kiedy zadzwoniliśmy do niego w piątek, 31 maja, nie miał jednak dobrych wiadomości.

– Na razie robi się problem, ponieważ w budynku całorocznym nie ma prawidłowej wentylacji – wyjaśniał nam podczas rozmowy telefonicznej. – Oprócz kawiarni, mieliśmy w planach smażalnię ryb, ale po dokładnej analizie okazało się, że owszem, są kratki wychodzące na zewnątrz, ale na górze jest membrana, więc wszystko szło by właśnie na nią – tłumaczył Łukasz Wasek.

Jak dodał, problem jest spory, bo budynek jest na gwarancji i nie można w niego ingerować. Prosił o telefon około 4-5 czerwca, kiedy wszystko ma się już wyjaśnić.Tymczasem 4 czerwca ARS ogłosił drugi przetarg ustny na najem kompleksu lokali użytkowych na nabrzeżu. Jak się dowiedzieliśmy, firma WASKOP zrezygnowała z najmu, nie mamy jednak informacji, czy powodem był problem, o którym wspominał w rozmowie z nami Łukasz Wasek.

Kolejny przetarg odbędzie się 19 czerwca o godz. 12 w Przetworni, lokale na nabrzeżu można oglądać w dniach 5-17 czerwca.

Lokale gastronomiczne na nabrzeżu wynajęte. Kiedy otwarcie?

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU