REKLAMA

Płock gościł Mistrzostwa Polski w Taekwondo

REKLAMA

Koniec zeszłego miesiąca był ekscytującym czasem dla fanów sportów walki w Płocku. W ostatni weekend maja w naszym mieście odbyły się młodzieżowe i juniorskie Mistrzostwa Polski.

25 i 26 maja w nowoczesnej hali Zespołu Szkół Technicznych „Siedemdziesiątka” w Płocku odbyły się dzień po dniu dwa najliczniejsze i najważniejsze krajowe turnieje. Organizatorem wydarzenia był klub LKS ”Puncher” Płock, a patronem Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego (PZTO).

W sobotę odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów, natomiast w niedzielę Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w taekwondo olimpijskim WT. Piotr Maślanka, prezes i trener klubu LKS „Puncher” umożliwił współzawodnictwo sportowe w dyscyplinie, w której dotychczas w Płocku nie było nigdy turnieju.

W zawodach wzięło udział łącznie 273 zawodników z 57 klubów z całej Polski, w tym jednego klubu z Płocka. 171 juniorów i juniorek w dziesięciu kat. wag. i 102 młodzieżowców. Płock reprezentowała dwójka zawodników LKS „Puncher”. Byli nimi junior Emil Dłużniewski kat. wag. -73kg i młodzieżowiec Rafał Dobies kat. wag. -80kg.

Dla Emila Dłużniewskiego był to debiut w zawodach rangi MP TKD i czwarte zawody w tej widowiskowej, ale niełatwej dyscyplinie. Mimo że starał się, jak mógł, uległ w pierwszej walce znacznie bardziej doświadczonemu przeciwnikowi, tym samym odpadł z dalszej rywalizacji zgodnie z systemem pucharowym i zajął miejsce poza ósemką.

Rafał Dobies w pierwszej walce, po dwóch wyrównanych rundach, w trzeciej zmienił taktykę, którą konsekwentnie realizował, co zapewniło mu zdecydowane zwycięstwo wynikiem 30:18. W bardzo dobrej walce ćwierćfinałowej jeden błąd pozwolił odskoczyć doświadczonemu przeciwnikowi na kilka pkt. Płocczanin, mimo walki do końca i odrobienia znacznej liczby punktów, nie zdołał jednak zwyciężyć.Ostatecznie Rafał Dobies zajął V miejsce. Choć jest to najbardziej niewdzięczne i nielubiane przez zawodników miejsce, bo tuż za podium, to jednak w kategorii olimpijskiej, wysokie i punktowane przez MSiT w Systemie Sportu Młodzieżowego.

Współzawodnictwo sportowe juniorów odbywało się na czterech, a młodzieżowców na trzech pełnowymiarowych ośmiokątnych matach o wymiarach pola walki 8×8 m z atestem olimpijskim światowej federacji taekwondo olimpijskiego WT. Sędziowanie, podobnie jak na letnich igrzyskach olimpijskich, odbywało się w pełnej elektronice hiszpańskiej firmy Dae do drugiej generacji. Walki były nagrywane i stosowano system powtórek wideo.

Turniej objął honorowym patronatem Prezydenta Miasta Płocka. W imieniu prezydenta oficjalnego otwarcia dokonała Anna Młodawska-Niedzielska, Kierownik Referatu Sportu i Rekreacji w Wydziale Promocji i Sportu UMP. Uroczystość swoją obecnością uświetnili: Wojciech Kowalski wiceprezes PZTO, Marcin Chorzelewski Dyrektor Sportowy PZTO medalista MŚ seniorów (brąz w 2001 r. w Korei), Piotr Paziński olimpijczyk z Rio de Janeiro 2016 (5. miejsce, najwyższe w historii spośród Polaków), Michał Łoniewski olimpijczyk z Londynu 2012 r., Maciej Ruta dwukrotny brązowy medalista ME seniorów (Rzym i Ryga), Patrycja Adamkiewicz mistrzyni Europy seniorek 2018 r. i Ryszard Olczuk wiceprezes Płockiego Klubu Olimpijczyka.

Turniej był dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Płocka oraz wsparty finansowo przez darczyńców z firm: Usługi Pożarnicze Tomasz Łydkowski Sp. z o.o., OSK Auto Drive Zbigniew Masztakowski, Zakład Usług Ogrodniczych Arbor Marek Klikczyński, a także pana Adama Popielskiego.

Patronem medialnym wydarzenia był PetroNews.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU