REKLAMA

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2023 w Płocku

REKLAMA
fot. MDK Płock

Zbliża się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku podczas akcji charytatywnej zbierane są fundusze na sprzęt do identyfikacji bakterii, wywołujących sepsę.

Czas na kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasłem 31. edycji akcji charytatywnej jest „Żyj zdrowo w zdrowym świecie„. Celem zbiórki jest zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy.

PowiązaneTematy

Finał nastąpi 29 stycznia, w tym dniu w Płocku kwestować 460 wolontariuszy – osób indywidualnych i członków grup zorganizowanych (szkół, organizacji pozarządowych, grup nieformalnych – łącznie 36 grup). Prawie 2/3 kwestujących to dzieci i młodzież.Program wydarzeń

 • 27 stycznia (godz. 19:00) – zbiórka podczas koncertu Płockiej Orkiestry Symfonicznej JOSE TORRES & HAVANA DREAMS.
 • 28 stycznia (9:00-13:00) – zbiórka krwi na Starym Rynku organizowana przez Oddział Regionalny Płockiego Czerwonego Krzyża.
 • 28 stycznia (godz. 12:00-16:30) – orkiestrowe wydarzenia w płockich galeriach handlowych (Atrium Mosty, Mazovia, Wisła) – w programie występy młodych artystów z Młodzieżowego Domu Kultury (Mazovia) i Spółdzielczego Domu Kultury (Mosty), kiermasz prac plastycznych, animacje dla dzieci, pokazy pierwszej pomocy i inne atrakcje.
 • 29 stycznia (godz. 9:00-13:00) – impreza 31. Finału na targowisku przy ul. Rembielińskiego zainicjowana przez Rynex.
 • 29 stycznia (godz. 9:30-11:00) – 7. bieg i marsz Nordic Walking „Po serce na mecie” odbywający się wokół Orlen Areny. Zawody są otwarte, mają charakter rekreacyjny i może wziąć w nich udział każdy kto zarejestruje się w biurze zawodów (czynnym w Orlen Arenie już od 8:00) i pobierze numer startowy.
 • 29 stycznia (godz. 14:00-20:30) – Koncert finałowy w Orlen Arenie. Na scenie wystąpią wokaliści z MDK i POKiS, zespoły Klisze (POKiS) i Northern Park (MDK), gwiazdami wieczoru będą natomiast Zaemsone i legendarna kapela Harlem. O 20:00 odbędzie się tradycyjne Światełko do nieba, które poprzedzi sprzedaż tortu dla wolontariuszy.

Dodatkowo w Orlen Arenie znajdą się stoiska zaprzyjaźnionych ze Sztabem WOŚP w Płocku firm i instytucji, takich jak: Akademia Mazowiecka, Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku, Biblioteka Pedagogiczna w Płocku, Książnica Płocka, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku, Aeroklub Ziemi Mazowieckiej, Strefa Klasyków i inni. W programie zabawy i animacje dla dzieci, modelarstwo, punkty konsultacyjne i wiele innych.

Zbiórka funduszy odbywa się również w Internecie w ramach licytacji na profilu Allegro WOŚP Płock.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 4

 1. Brawo sluzba zdrowia says:

  A za Po Nie bylo zbiorek.

 2. Quasimoto says:

  Dzieciaki będą żebrać pod kościołami, które Owsiak tak krytykuje i w galeriach.

  • Mica says:

   Skoro państwo nie daje rady pomagać obywatelom to ci obywatele muszą „żebrać” o pomoc.

 3. pisarz says:

  Uf. Jest nasz najukochańszy gospodarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU